Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Varakļānos parūpējas par pārsteigumu

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 01.07.2009.

Varakļānos parūpējas par pārsteigumu
Burtu lielums

Vakar visā Latvijā notika novadu deputātu pirmās sēdes, kuru darba kārtības centrālais jautājums bija priekšsēdētāja ievēlēšana. Lielāko interesi valsts līmenī noteikti izpelnījās Rīgas domes priekšsēdētāja vēlēšanas, bet nu jau bijušā Madonas rajona iedzīvotājiem – Madonas novada domes priekšsēdētāja vēlēšanas. Tomēr par pārsteigumiem bija parūpējušās arī mazo novadu jaunievēlētās domes.

Viena no tām bija Varakļānu novada dome. Kā zināms, Varakļānu novada domē iekļuva visi trīs saraksti, kas piedalījās vēlēšanās, – „Vienoti novadam" ar 6 deputātu mandātiem, „Kopā savam novadam" ar 4 deputātu mandātiem un „Savam novadam" ar 3 deputātu mandātiem. Katra saraksta līderis bija kādas novadu veidojošās administratīvi teritoriālās vienības domes vai padomes priekšsēdētājs, līdz ar to saraksti atšķirībā no daudzos citos novados, tai skaitā Madonas, kandidējušajiem, tika veidoti pēc teritoriālās piederības principa. Lielāko vēlētāju atbalstu vēlēšanās likumsakarīgi guva bijušā Varakļānu pilsētas domes priekšsēdētāja Māra Justa veidotais saraksts, un tas arī pirms 1. jūlija ļāva prognozēt, ka jauno Varakļānu novadu turpmākajos gados varētu vadīt viņš. Tomēr, līdzīgi kā pierādīja Madonas novada domes pirmā sēde, vairākums gadījumā, ja tas nav absolūts, vēl negarantē priekšsēdētāja amatu.

Varakļānu novada domes sēdē domes priekšsēdētāja amatam tika izvirzītas divas kandidatūras – Māris Justs un bijusī Murmastienes pagasta padomes priekšsēdētāja, kas ievēlēta no saraksta „Savam novadam", – Modra Vilkauša. Pirms vēlēšanu procedūras neviens no deputātiem neizteicās ne par, ne pret kādu no kandidātiem, vienīgi līdzšinējais Varakļānu pilsētas domes izpilddirektors Jānis Siliņš aicināja deputātus balsot saskaņā ar sirdsapziņu.

Par Māri Justu nobalsoja 6 no 13 domes deputātiem, bet pret bija 7. Par Modru Vilkaušu nobalsoja 7, bet pret bija 6, līdz ar to par Varakļānu novada domes priekšsēdētāju kļuva Modra Vilkauša. Citus sēdes darba kārtības jautājumus – vietnieka ievēlēšanu, pastāvīgo komisiju izveidošanu un izpilddirektora iecelšanu – deputāti vienojās atlikt uz pulksten 15.

Aicinās uz sadarbību

Jaunā Varakļānu novada domes priekšsēdētāja Modra Vilkauša „Staram" atzina, ka priekšsēdētāja vēlēšanu rezultāts viņai nav bijis pārsteigums.
– Man grūti teikt, kāpēc mums neizdevās vienoties par kopēju kandidatūru. Piedaloties vēlēšanās, nebiju apsvērusi iespēju izvirzīt savu kandidatūru novada domes priekšsēdētāja amatam, taču pēc vēlēšanām izveidojās šāda situācija, un man tika izteikts priekšlikums kandidēt, ko es beigās arī pieņēmu. Protams, situācija nav vienkārša, jo vairāk balsu saņēma saraksts „Vienoti novadam" un personīgi Māris Justs, kas ir arī saprotami, jo viņš visu šo laiku ir vadījis pilsētas domi. Taču mums bija jāņem vērā arī to iedzīvotāju viedoklis, kuri balsoja par abiem mūsu sarakstiem. Un šo cilvēku skaitliski bija vairāk, – norādīja Modra Vilkauša.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 02.07.2009.

AGRA VECKALNIŅA foto



Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px