Gribu izteikt savu viedokli par Varakļānu novada domes priekšsēdētājas ievēlēšanu un pilsētas iedzīvotāju neapmierinātību ar to.
Neesmu no tiem, kas aizstāvētu priekšsēdētāju, bet jāsāk domāt un rīkoties loģiski. Pēc visa, kas tika rakstīts laikrakstā „Stars", un spriežot pēc Māra Justa un citu viņa aizstāvju teiktā, izriet, ka tikai pilsētai vien tika veidoti plāni un projekti tās labiekārtošanai. Bet sen taču bija zināms, ka notiks administratīvā reforma. Būs novads ar centru Varakļānos. Joprojām nesaprotami, kāpēc tika atstumti dekšārieši, kas ‘'Ulmaņa laikos'' bija Varakļānu pagastā? Varakļānos daudz kas izdarīts pilsētas labā, pilsēta sakopta, skaista. Taču tagad novada centram ir pievienotas Murmastienes un Varakļānu pagastu teritorijas, un tie nav tikai nosaukumi – Murmastiene, Stirniene -, bet teritorijas ar lauku iedzīvotājiem, kam arī ir savas prasības un vajadzības, kas jārisina jaunajam novadam. Pilsētnieki to visu uztvēra stihiski un stihiski rīkojās, bet kur tad lai paliek lauku cilvēks? Kāpēc piketa organizatori neuzaicināja Murmastienes un Varakļānu pagasta iedzīvotājus, lai arī viņi varētu izteikt savu sāpi vai prieku? Kāpēc? Tagad atliek domāt, ka tas tāpēc, ka savējais netika, kā sacīt jāsaka, „pie šprices". Par novada domes priekšsēdētāju tika ievēlēta Modra Vilkauša, kas līdz šim ne slikti vadīja Murmastienes pagasta padomi, reizē arī būdama rajona padomes priekšsēdētāja vietniece.
Domāju, ka par spīti visam turpmāk novads ar pilsētas un lauku cilvēkiem bez strīdiem un pārmetumiem, saticībā un vienprātībā spēs ar Dievpalīgu kļūt pār plaukstošu novadu savai Latvijai.
Autors: Varakļonīts no sākuma OSVALDS STRODS