Aizvadītajā nedēļā Mārcienas pagasta iedzīvotāji atkal izdzirda troksni, kas viņus negaidot bija pārsteidzis jau pirms trim gadiem, – motorzāģa un koku gāšanas troksni.
Ozolu aleja, kas ved uz Mārcienu, pirmo zāģu uzbrukumu piedzīvoja jau pirms trim gadiem, kad tika nocirsti daži no skaistajiem kokiem, vairāk nepaguva, jo vietējās sabiedrības protests lika darbus pārtraukt. Taču draudi alejai šovasar ir atdzimuši.
Kā „Staram" pastāstīja Mārcienas pagasta padomes priekšsēdētāja Ināra Mālniece, šovasar VAS „Latvijas Valsts ceļi" (LVC) plāno remontēt ceļu, kas caur aleju ved uz Mārcienu, un saskaņā ar projektu daudziem kokiem bija parakstīts nāves spriedums.
– Man nav saprotams, kāpēc visas Latvijas ceļu malas jāuztaisa par tuksnešiem. Šie visi ir cilvēku jau vairākās paaudzēs stādīti koki. Mani uztrauc tas, ka Latvijā tiek īstenota naidīga politika pret visu zaļo, kas aug ceļu malās. Ja koki tiešām traucē sakopt vai būvēt ceļu atbilstoši standartiem, tad zāģējam tos nost, bet, ja netraucē, tad kāpēc cilvēka paša stādīti koki būtu jānozāģē? – sarunā emocijas neslēpa Ināra Mālniece.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 15.07.2008.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto