Ērgļos Latvijas Republikas proklamēšanas 91. gadadienai veltītais sarīkojums norisinājās 17. novembrī.
Ērgļu saieta nams svētku dalībniekus sagaidīja saposts un gaišs. Ikviens varēja aplūkot Tautas lietišķās mākslas studijas "Ērgļi" īpaši svētkiem veidoto izstādi, kurā starp daudziem citiem mākslas darbiem goda vietā rotājās Ērgļu novada tautastērps.
Svinīgais sarīkojums sākās ar Ērgļu novada pašvaldības priekšsēdētāja Guntara Velča uzrunu, kurā izskanēja vēlējums ticēt sev, saviem spēkiem, lai, pārvarot šodienas grūtības, veidotu stiprāku pamatu nākotnei.
Kā vēsturisks apliecinājums tautas stiprumam skatītāju vērtējumam tika nodots Ērgļu amatiermākslas kolektīvu veidotais uzvedums "Lāčplēša atgriešanās" – versija pēc Zigmara Liepiņa rokoperas "Lāčplēsis" motīviem, ko realizēja jauktais koris "Ērgļi", Ērgļu vidusskolas meiteņu ansamblis, deju kolektīvi "Pastalnieki", "Rūdis" un solisti: Jānis Balodis (Lāčplēsis), Ilze Velce (Laimdota), Zigmunds Bērzkalns (Lielvārds), Viktors Ļebedevs (Kangars), Intars Zommers (Līkcepure), Pēteris Leitāns (Koknesis), kā arī teicējs – Gunārs Briška. Par muzikālo pavadījumu un aranžējumiem rūpējās novadnieks Druvis Andriksons. Vokālie pedagogi – Ralfs Šmīdbergs, Mārīte Kovaļevska un Guntars Velcis.
Uzveduma horeogrāfiskā puse bija Antras Grinbergas un Mārītes Taškānes ziņā, pie skaņu pults – Pēteris Leiboms.
Tā bija liela uzdrīkstēšanās, bet mēs to paveicām visi kopā, jo atkal varējām pārliecināties, ka mūsu novadā dzīvo un strādā tik atsaucīgi un radoši ļaudis, kas notic saviem spēkiem, kopā īsteno idejas, realizē iespējamo un bieži pat neiespējamo.
Autore: SANDRA AVOTIŅA,
Ērgļu novada pašvaldības speciāliste, kultūras darba organizatore
ILZES DAUGIALLO foto