Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Uzsākta siltumtīklu rekonstrukcija Ozolos

RITA TURKINA

Autors • 11.08.2015.

Uzsākta siltumtīklu rekonstrukcija Ozolos
Burtu lielums

Vakardien Liezēres pagasta Ozolu ciemā tika uzsākti pirmie darbi, īstenojot projektu „Siltummezglu un siltumtīklu rekonstrukcija", kā ietvaros paredzēts ievērojami uzlabot siltumtīklu un mājokļu pagrabos esošo siltummezglu stāvokli, kas līdz šim iedzīvotājiem sagādājis ne mazums raižu.

– Jau pirms gada, kad stājos amatā, siltumtīklu problēma bija aktuāla – tie, būdami veci, bieži plīsa un regulāri vajadzēja labot. Bija plāns katru gadu pakāpeniski – par 100-200 metriem – nomainīt siltumtrases pašu spēkiem, izmantojot līdzekļus, kas šim mērķim tika piešķirti no novada puses, – aicināts sīkāk pastāstīt par Ozolu iedzīvotājus satraucošo jautājumu, paskaidroja Liezēres pagasta pārvaldes vadītājs Viktors Abramovs.

Pievēršoties problēmai pamatīgāk, attīstības daļā apspriežoties ar speciālistiem un apskatot iespējamos projektus, pamanīts, ka Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) piedāvā iespēju piedalīties projektā „Siltummezglu un siltumtīklu rekonstrukcija", taču tobrīd sarežģījumu sagādājis nosacījums, ka piedalīties konkursā var vienīgi pašvaldības SIA.
– Lai būtu iespējams izmantot LIAA sniegto iespēju un veikt rekonstrukciju, steidzami nodevām pašvaldībai piederošos siltumtīklus un katlumāju SIA „Madonas siltums". Termiņos iekļāvāmies, projekts tika veiksmīgi uzrakstīts, apstiprināts un pašlaik esam gatavi uzsākt darbu īstenošanu, – informēja Viktors Abramovs.
– Siltumtīklu rekonstrukcijas darbus Ozolos veic SIA „Halle-B", un projekta ietvaros plānots mainīt siltumtrases 1,6 kilometru garumā, kā arī izvietot 22 siltummezglus mājokļos un sabiedriskajās ēkās, – laikrakstu informēja siltuma tehnoloģijas inženieris Andris
Lielvalodis, turpinot, ka darbi ir tikko uzsākti un tos plānots pabeigt šā gada 1. oktobrī, apzaļumošanu un asfaltēšanu, visticamāk, atliekot uz nākamā gada pavasari. Darbi noris būvuzrauga pārraudzībā, savukārt projekta vadītājs ir SIA „Madona siltums" siltumenerģētikas inženieris Ivars Grandāns.
Kā jau esam informējuši iepriekš, siltumtrasei, kas Ozolos tiks atjaunota, tāpat kā līdz šim būs divi atzari. Kā pirmo plānots izbūvēt to, kas ved uz bērnudārzu un skolu, savukārt pēc tam – uz Līvānu mājām.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px