Sarkaņu pagasta tautas namā „Kalnagravas" nupat uzsākta rekonstrukcijas II kārta un, kā atklāja tā direktore Valda Kļaviņa, darbi virzās raiti, un iedzīvotāji saprotoši izturas pret neērtībām, kas uz remontdarbu brīdi jāpiecieš.
– Lai gan darbi pie tautas nama rekonstrukcijas šobrīd ir sākušies, un telpās pašdarbnieku kolektīvu darbība bija jāpārtrauc (kopš 25. jūnija), viņu sezona nav noslēgusies. Tai nemaz nav tāda izteikta sākuma vai beigu, pašdarbniekiem sezona ilgst cauru gadu. Līdz ar to mēģinājumi dejotājiem notiek estrādē, savukārt dziedātājiem – Sarkaņu pamatskolā vai pie savas vadītājas Dzelzavā. Domājam, uz rudens pusi dejotājiem būs jāmeklē piemērotas pagaidu telpas mēģinājumiem. Katrā ziņā visi ir saprotoši un pieņem īslaicīgās neērtības. Paredzēts, ka darbi ilgs līdz nākamā gada janvārim, – pastāstīja Valda Kļaviņa. Viņa arī secināja, ka, no vienas puses, nedaudz žēl ir šķirties no telpām esošajā veidolā, jo katrai lietai un vietai tomēr ir sava vēsture, bet, no otras puses, skaidrs, ka pārmaiņas tautas namā noteikti vajadzējis veikt. Valda Kļaviņa norādīja:
– Madonas novadā palikušas vairs tikai dažas pašvaldības ēkas, kas nav renovētas, tāpēc arī mums jāiet līdzi laikam. Pabeidzot rekonstrukcijas II kārtu, noteikti vēl paliks dažas neīstenotas ieceres, bet apmeklētāji tās neizjutīs. Jāpiebilst, ka būvdarbus tautas namā veic SIA „RCI Gulbene", ar ko atbilstoši Madonas novada pašvaldības iepirkumu komisijas šā gada 21. maija lēmumam līgums ir noslēgts par līguma summu 179 177,71 lats bez PVN.
Autore: LAURA VOITIŅA