VARAKĻĀNOS uzsākta projekta „Varakļānu ūdenssaimniecības attīstības I kārta" ieviešana.
– Realizējot šo projektu, Varakļānu pilsētā un Varakļānu pagasta Kokaru ciemā tiks uzlabota ūdensapgādes un notekūdeņu savākšanas pakalpojumu pieejamība un kvalitāte, kā arī samazināts vides piesārņojuma risks, – uzsver Varakļānu pilsētas domes priekšsēdētājs Māris Justs. – Civiltiesiskais līgums par projekta īstenošanu starp Vides ministriju, Varakļānu pilsētas domi un Varakļānu „Dzīvokļu komunālo uzņēmumu" SIA tika parakstīts jau pērnā gada oktobrī. Projekts tiks īstenots, izmantojot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda, valsts budžeta, pašvaldības un komunālā uzņēmuma finansējumu. Tas sastāv no trim daļām – „Ūdensvada un kanalizācijas tīklu atjaunošana un paplašināšana Varakļānos", „Dzeramā ūdens atdzelžošanas stacijas projektēšana un būvdarbi", kā arī „Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu projektēšana un būvdarbi". Šobrīd jau esam noslēguši būvdarbu līgumus – par pirmo daļu ar PS „A. A. & Būvkompānijas", par abām pārējām – ar konsorciju „Kroger un Partneri". Cerams, ka nebūs nekādu šķēršļu, un līdz ar sasaluma atkušanu varēsim uzsākt reālus darbus.
Autore: BAIBA MIGLONE