Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Uzmundrinājums ikdienai

Redakcija

Autors • 20.11.2008.

Uzmundrinājums ikdienai
Burtu lielums

Dzimtenes mīlestības noskaņās Ērgļu novadā aizritēja nedēļa no Lāčplēša dienas līdz Latvijas 90. dzimšanas dienai. Katrā novada iestādē svētki tika svinēti atšķirīgi, bet ar vienu domu – "Mēs – Latvijā!".

Ērgļu arodvidusskolā Latvijas Republikas 90. gadadienas svinības notika 12. novembrī. Pasākumā jauniešu skandētās dzejas rindas, dejas solis un dziesmas mijās ar atskatu skolas vēsturē. Atmiņās kavējās ilggadējā skolas darbiniece Līvija Groza. Ar pateicības vārdiem tika cildināti bijušie darbinieki. Par skolas darbību un sasniegumiem šodien stāstīja tās direktors Andris Spaile, par katra vietu sabiedrībā un valstī atgādināja novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis. Interesanta un atraisīta izvērsās tikšanās ar dabas pētnieku un TV raidījumu vadītāju Māri Olti.

"Latvija katrā sirsniņā" – tā saucās piektdienas svētku rīts pirmsskolas izglītības iestādē "Pienenīte". Mazie audzēkņi ar dejām, rotaļām un dziesmiņām izteica savu mīļumu zemei, kurā dzīvojam. Cik interesanti multiplikācijas filmā bija uzzināt, kā Rīgas tornī nokļuva zelta gailis, kas jau kļuvis par simbolu, kā mirdzēja bērnu acis, lūkojoties svētku kliņģera salūtā. Pēc gardā cienasta vecākās un sagatavošanas grupas bērni devās uz veco ļaužu pansionātu "Ērgļi", lai ar saviem priekšnesumiem nestu prieku arī šīs mājas iemītniekiem svētku dienās.

Piektdienas pēcpusdienā Jāņa Zālīša Sausnējas pamatskolā svētku noskaņu ienesa projekta "Mana Latvija" prezentācija, kas parādīja nopietnu skolēnu izpētes darbu par Latviju, tās izcelsmi, simboliku.

Ērgļu vidusskolā svētku nedēļā skolēni piedalījās uzvedumā "Tālavas taurētājs sauc", 6. klases demonstrēja prezentāciju "Mēs piederam Latvijai". 9.-12. klases piedalījās erudītu konkursa "Gribu būt prezidents" 1. kārtā. "Tēvzemes nedēļa" noslēdzās ar svinīgo pasākumu un filmas "Rīgas sargi" noskatīšanos.

Sirsnīgs un dvēselisks pasākums par godu Latvijas dzimšanas dienai notika sociālās aprūpes centrā "Kastaņas". Ar dzeju par Latviju aizkustināja direktore Elita Ūdre, ar muzikālo pavadījumu un dziesmām – Vineta Dāve. Tā kā aprūpes centrā ir arī iemītnieki, kuriem gadu skaits sniedzas pāri Latvijas nozīmīgajam skaitlim, veselību un možumu turpmāk vēlēja arī Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 20.10.2008.

Autore: ILZE DAUGIALLO
Ērgļu novada domes iepirkuma un informācijas speciāliste

AUTORES foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px