MURMASTIENES pamatskolā tāpat gan kā citās skolās brīvlaika nedēļa nav rudenīgi skumja, gluži otrādi – pavasarīga. – Biedrība "Zemes bites", kurā darbojas skolotāji, ir beigusi savu projektu "Murmastienes pamatskolas apkārtnes labiekārtošana", – stāsta biedrības priekšsēdētāja Edīte Andriksone.
Kopā ar skolēniem esam sastādījuši ābeles, lai prieks būtu ne tikai pašiem, bet visiem, kam patiks vērot ābeļu ziedēšanu, iestādīti arī jauni ogulāji, un ceram, ka līdz ar to būs pietiekami daudz vitamīnu. Jau prieks ir arī par koku un krūmu pavasara stādījumu, visi ir labi ieauguši, tātad bērnu, stādītāju, rokām ir ļoti laba enerģija.
Biedrība saņēmusi arī apstiprinājumu pavasarī iesniegtajam LEADER+ projektam – darbmācības kabineta labiekārtošana. Ar Ls 2000 atbalstītajā projektā darbs gan sāksies tikai janvārī. – Projekts bija tieši jauniešu programmā – „Darbgaldu, darbarīku iegāde, piegāde un nodrošinājums". Jau septembrī noslēgti attiecīgie līgumi ar Lauku atbalsta dienestu.
Savukārt skolas direktore Tāle Greine uzsver: – Ļoti priecājos, ka skolotāja Edīte ir uzņēmusies tādu atbildību, un es ceru, ka šī nevalstiskā organizācija ļoti daudz paveiks. Mums jau bija ābeļdārzs, ābeles gan tur vecas. Bet ap skolu ir liela teritorija, zeme sastrādāta. Ja iestādītas jaunas ābeles un ogulāji, tas ir skaisti, jo ir kā solījums nākotnei – rudens un ziemas ābeles taču pavasarī jau ziedēs, rudenī būs āboli. Stādus (ļoti spēcīgi, labi stādi) pirkām stādaudzētavā "Poļvarka". Visas klases ir piedalījušās stādīšanā, un tas noteikti dāvās atziņu, ka pašu veikto darbu, arī citu veikumu, nedrīkst postīt. Jādomā tikai, kā visu to nosargāt, piemēram, lai zaķi nenoposta utt. Pavasara stādījumi jau ziedēja, un tas bija tik skaisti…
Autore: ASTRA ZAGORSKA