VARAKĻĀNU novada vidusskola gatavojas jaunajam mācību gadam, jo 1. septembris vairs nav aiz kalniem.
Skolā mācīsies aptuveni 240 audzēkņu, bet precīzu skaitu pateikt ir grūti – daži bērni no skolas vēl dodas prom, lai mācītos citā, bet daži Varakļānu vidusskolā vēl nav paguvuši iestāties.
– Šogad mūsu skolā mācības 1. klasē uzsāks mazākais skolēnu skaits vidusskolas pastāvēšanas vēsturē – uzņemsim 13 pirmklasnieku. Devītajā klasē mācības turpinās 22 skolēni. Protams, gatavojamies 1. septembrim, bet īstenībā šis gads ne ar ko neatšķirsies no citiem gadiem. Tuvojoties 1. septembrim, esam pievērsuši uzmanību informācijas tehnoloģiju iegādei – uzstādītas skārienjutīgās tāfeles, iegādāti četri portatīvo datoru komplekti.
Atjaunotas arī kāpnes pie foajē durvīm. Tā kā nākamajā gadā mūsu skolā gaidāma akreditācija un aiznākamgad svinēsim mācību iestādes 100. gadadienu, savā ziņā var teikt, ka daļēji šī gatavošanās notiek par godu minētajiem pasākumiem, – skaidro Varakļānu vidusskolas direktors Juris Daleckis.
Viņš informē, ka arī Varakļānu vidusskolā, tāpat kā lielākajā daļā Latvijas skolu, svinīgā līnija notiks 2. septembrī, savukārt 1. septembrī paredzēts par ikgadēju tradīciju kļuvušais dievkalpojums.
– Pēc svinīgās līnijas notiks vecāku kopsapulce, kurā informēsim vecākus par gaidāmajām izmaiņām noteikumos un citiem būtiskiem jaunumiem. Jaunajiem skolēniem izsniegsim elektroniskās skolēnu kartes, kas aizstāj ierasto apliecību. Ar šīm kartēm skolēni reģistrējas, dodoties pusdienās un ierodoties skolā. Šāda pieeja atvieglo skolēnu kavējumu reģistrēšanu. Pirmās klases audzinātājs tradicionāli parūpēsies par to, lai mazie saņemtu kādu dāvaniņu – piezīmju blociņu vai pildspalvu, – stāsta Juris Daleckis.
23.08.2019.