VARAKĻĀNU novada muzejs ar Andrejdienas pasākumu 30. novembrī, kas šogad sakrita ar pirmo adventi, atskatījās uz aizvadīto tūrisma sezonu.
– Tas mums jau ir tradicionāli – ar Andrejdienas pasākumu noslēgt aktīvo tūrisma sezonu, – „Staram" stāsta Varakļānu muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Modra Vilkauša. – Pasākumā piedalījās Varakļānu mūzikas skolas skolotāja Agnese Solozemniece, kas spēlēja akordeonu – kopīgi iededzām pirmās adventes sveci un nodziedājām adventa dziesmu. Nedaudz pārdomās pakavējāmies pie klusā Ziemassvētku gaidīšanas laika… No Atašienes vidusskolas viesos bija atbraukuši skolēni ar teātra izrādi. Tā kā Atašienē atrodas Marinzejas muiža, ko savulaik Mihaels Borhs dāvājis dēlam, viņiem izrāde katru gadu ir saistīta ar grāfu Borhu tēmu. Tā ir balstīta uz vēsturiskiem faktiem un ir pašu atašēniešu veidota. Diemžēl neviens Andrejs šoreiz uz pasākumu ieradies nebija, un sarūpētās pārsteiguma dāvaniņas tā arī palika nepasniegtas. Tas liek domāt, ka varbūt citugad jādomā kāda jauna tradīcija.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.12.2014.
Autore: BAIBA MIGLONE