27. septembrī, kas bija Pasaules tūrisma diena, Cesvainē svinīgi noslēdzās vasaras ceļotāju akcija „Apceļo Vidzemes augstieni!". Cesvaines pilī uz balli pulcējās aktīvākie ceļotāji, akcijas organizētāji un tūrisma vietu saimnieki. Notika arī loterija ar 30 balvu izlozi.
Vakara sirsnīgajā gaisotnē klātesošie kavējās atmiņās par vasaras ceļojumiem, apņēmās ievērot „tūristu zvērestu", piedalījās ilgi gaidītajā loterijā, uzklausīja Ķenča runu, kopīgi uzdziedāja un iejutās Cesvaines pils īpašajā gaisotnē. Cesvaines tūrisma informācijas centra vadītāja Diāna Cepurniece, kas arī šoreiz bija iejutusies noslēpumainās pils dāmas lomā, vērtēja, ka statistiku par ceļotāju skaitu ir grūti apkopot, taču tie, kam bija interese, akcijā piedalījās un bija ļoti apmierināti. Īpašs gandarījums bija tiem, kas saņēma balvā kādas atpūtas vietas vai viesu mājas apmeklējumu. Arī pasākuma noslēgumā bija iespēja doties ekskursijā, apskatot Cesvaines pili.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.10.2014.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
ANDRA KOKA foto