Lazdonas pamatskolas pagalmā 17. novembrī tika iekurts ugunskurs, izskanēja labi vārdi un dziesmas Latvijai. Tas bija pasākums, atbalstot akciju "Trīs darbi Latvijai", kas veltīts mūsu valsts 91. dzimšanas dienai.
Skolas kolektīvs sapulcējās, lai kopīgi dalītos novēlējumos savai zemei, tautai un valstij, dāvātu trīs darbus Latvijai: – Atsaucāmies akcijai "Trīs darbi Latvijai", kas daudzās skolās notika pirms 18. novembra. Arī mums bija svarīgas trīs lietas: gaisma, vārdi un dziesma. Gaisma bija mūsu kopīgi iedegtais ugunskurs, pie kā sildīties un domāt gaišas domas. Vārdi – katram savi, jo katrs skolēns bija izdomājis labos vārdus, ko novēlēt Latvijai un paskaidrot, kāpēc tieši šobrīd tas mūsu valstij būtu svarīgi, lai novēlējumi piepildītos. Skanēja arī dziesmas, un pirmā bija Kārļa Baumaņa lūgsna, valsts himna "Dievs, svētī Latviju", sekoja "Mazs bij' tēva novadiņ(i)s", ‘'Daugav's abas malas" un citas, – iespaidos par jauko pasākumu dalījās Lazdonas pamatskolas direktore Sarmīte Jansone.
Lazdonas pamatskolas kolektīvs bija sagatavojis arī Latvijas 91. dzimšanas dienai veltītu koncertu "Es – Latvijā, Latvija – manī", kas izskanēja 16. novembrī Lazdonas pagasta pašvaldības zālē. Iepriecināja dziesmas, dejas, dzejoļi, prezentācijas par Latviju. Koncertam sagatavoties palīdzēja Lazdonas pamatskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Inese Juhnoviča.
IVETA ŠMUGĀ