Barkavas pamatskolā, sākoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, skolas foajē goda vietu ieņems lielais adventa vainags ar simboliskajām četrām svecēm.
– Lielā adventa vainaga darināšana un pakāpeniska četru sveču aizdegšana – tā ir tradīcija, kas skolā tiek ievērota, radot svētku gaidīšanas noskaņu, – pastāstīja Barkavas pamatskolas direktora vietniece audzināšanas jomā Inese Kolna. Uz vaicājumu par to, kas gatavos lielo adventa vainagu, ko parasti iekar griestos, viņa sacīja: – Tā ir iegājies, ka lielo vainagu gatavo skolotāji, un tas ir viņu sabiedriskais devums, turklāt visi esam labi floristi. Parasti veidojam zaļo vainagu. Pagājušajā gadā mums bija sūnu vainags, bet šogad tas būs no priežu zariem, kas dos svētku akcentu. Adventa noskaņas ieskandināsim skolā katru pirmdienu rīta līnijā, aizdedzot sveci. Esam uzaicinājuši savas skolas 7. un 9. klases meitenes, kas darbojas svētdienas skolā baznīcā, noorganizēt katras sveces aizdegšanu ar nelielu koncertu – ģitārspēli, dziesmām. Iepriekšējos gados svētku noskaņas radījām ar savu koncertu, bet šogad sadarbojamies ar Varakļānu mūzikas un mākslas skolu. Ciemiņi no Varakļāniem pie mums 5. decembrī brauks viesos ar savu ansambli, orķestri, kori un uzburs svētku gaisotni ar saviem priekšnesumiem. Lai gan sniega pagaidām nav, baltās un gaišās noskaņas meklēsim paši. Jau zinām, ka Barkavas pamatskolā 20. decembrī būs Ziemassvētku eglītes sarīkojums – Rūķu pasākums, bet pēc tam latviskos dančus rīkos jauniešu folkgrupa.
Autore: IVETA ŠMUGĀ