Patlaban Degumnieku pamatskolā notiek būvdarbi projekta „Aktīvās atpūtas centrs" ietvaros. Tāpat tiek cerēts saņemt apstiprinājumu otram pieteiktajam projektam par Degumnieku pamatskolas sporta būvju rekonstrukciju.
– Arī mums bija tas gods iegūt vienreizējo dotāciju, no kuras daļa jau ir iztērēta, un otra daļa pašlaik ir, tēlaini izsakoties, iestādīta zemē un apaug ar jaunu ražu, tas ir līdzfinansējums Eiropas projektiem. Lielākais process šinī sakarā ir būvdarbi Degumnieku pamatskolā. Tas būs tāds kā atpūtas komplekss ar trenažieru zāli, 2 līmeņu baseiniem – gan pieaugušajiem, gan bērniem. Gaidām arī atbildi otram projektam – Degumnieku pamatskolas sporta būvju rekonstrukcijai. Vēlamies arī līdz galam izbūvēt sporta stadionu, jo tālajā 1990. gadā tas netika pabeigts. Sporta zālē veiksim kosmētisko remontu. Patlaban tur ir uzstādīts ļoti labs aprīkojums un nomainīts grīdas segums – otra tāda Madonas novadā nav, – par projektiem pastāstīja Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls. Degumnieku pamatskolas sporta zālē pašlaik jau ir jauni paceļamie basketbola grozi, volejbola aprīkojums, handbola un futbola vārti. Ļoti iespējams, ka atpūtas centrā tiks piedāvāta ūdens vingrošana, ko ar laiku varētu iekļaut bērnu mācību programmā, īpaši liekot akcentu uz mazajiem bērniņiem.
Aigars Šķēls atklāja projektu mērķi: – Tas viss tiek darīts, lai skolu padarītu pievilcīgāku un tehniski nodrošinātāku. Lai ir cerība, ka daļa bērnu tomēr paliks šajā pusē. Kas attiecas uz aktīvās atpūtas centru, pašvaldība nav uzņēmējdarbības kantoris, un mēs nenodarbojamies ar peļņas gūšanu. Tas ir tikai viens no veidiem, kā varam nākt pretī aktīvajiem cilvēkiem, kas šeit ir palikuši strādāt, maksā nodokļus un ir nodibinājuši ģimenes, kurās aug bērni.
Mēs vēlējāmies radīt tādu vidi, kas spētu konkurēt ar lielo pilsētu vai ārzemju vilinājumiem. Lai ir vēlme palikt strādāt uz pašu senču zemītes. Vidi darbam pagasta iedzīvotāji drīzāk rada paši, bet mēs – vidi relaksācijai, atpūtai, sporta un kultūras dzīvei.
Darbus Degumnieku pamatskolā veic SIA „Vidzemes būvnieks". Tās būvdarbu vadītājs Aigars Cīrulis atklāja to, kā veicas darbi: – Mēs esam iekļāvušies noteiktajos termiņos un pagaidām nekādu problēmu nav.
Vēlāk tiks piesaistīti apakšuzņēmēji ventilācijas, santehnikas un apkures sistēmu izveidei, tāpat arī baseinu iekārtu uzstādīšanai. Līdz tam laikam viss jāsagatavo. Vietā, kur šobrīd grīdā izkalts caurums, atradīsies mazais baseiniņš bērniem. Šis ir pats darbu sākums, jo strādāt pie aktīvās atpūtas centra izveides sākām tikai pagājušajā nedēļā.
Priekšā vēl ir baseinu izbūve, ventilācijas un kanalizācijas sistēmu izveide. Pašās beigās veiksim pilnīgu iekšējo apdari.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto