OŠUPES pagastā top aktīvās atpūtas centrs, kas Degumnieku pamatskolā darbosies kā atsevišķa struktūrvienība, un to vadīs Ilona Strode, kuras kandidatūru pēc Ošupes pagasta pārvaldes vadītāja ieteikuma kārtējā sēdē apstiprināja arī Madonas novada pašvaldības dome.
Kāpēc tiek veidota šāda struktūrvienība, skaidro Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls: – Ošupes pagastā tiek realizēts projekts par aktīvās atpūtas centra izveidi, piesaistot ES finansējumu un piedaloties arī pašvaldībai ar līdzfinansējumu. Patlaban notiek būvdarbi, tiek sagatavota nepieciešamā dokumentu pakete, un centrs būs arī jāreģistrē VID noteiktajā kārtībā. Atbilstoši projekta noteikumiem, šī sabiedriskā rakstura iestāde bija jādefinē kā atsevišķa struktūrvienība. Otrs iemesls, kāpēc tas bija jādara, ir tas, ka iecerētais atpūtas centrs atradīsies Degumnieku pamatskolas ēkā, bet grāmatvedības dokumentos ir nepieciešams nodalīt šī centra uzturēšanas izdevumus no skolas ēkas uzturēšanas izmaksām, lai nerastos domstarpības, veicot pašvaldību savstarpējos norēķinus par skolēnu apmācību. Pēc aktīvās atpūtas centra atklāšanas un darbības uzsākšanas pieaugušajiem par maksu būs pieejams peldbaseins, tāpat trenažieru zāle. Savukārt skolēni vismaz reizi nedēļā sporta stundās peldbaseinu varēs izmantot bez maksas.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA