Lai vai kā, pavasaris atnāk katru gadu. Ar pavasara atnākšanu mēs sajūtam tādu kā atjaunošanos, tā ir dabas terapija. Eksistē arī dejas terapija, par to pārliecinājāmies Varakļānu kultūras namā pasākumā „Uzticies dejas terapijai", kas kopā svinēt trešās Lieldienas aicināja Varakļānu seniorus.
Pavasaris ir laiks, kad „sapurinām" iepriekšējo, garo ziemas pieredzi – jaunām izjūtām, jaunai attieksmei pret sevi. Ieskatāmies ziemas vakaros darināto rokdarbu lādē, lai papriecātos paši un parādītu arī citiem savu veikumu. Pirms spert jaunu soli, mēs apzināmies, kur esam šobrīd un ko gribam sasniegt nākotnē.
Tagad par tikšanās prieku, par pavasari… Ar A. Matvejāna „Skani, balseņ" un J. Rijnieka „Pavasara saulgriežiem" pavasari ieskandināja Varakļānu senioru vokālais ansamblis „Sidrablāses" (vadītāja Agnija Strūberga).
Mēs satiekamies ar kādu cilvēku, un tas nemaz nav nejauši, tāpat arī šī tikšanās Varakļānos bija zvaigznēs ierakstīta. Tikšanās dejā – savā dejas priekā dalījās Mārcienas dāmu deju grupa „Laima", kuras vadītāja Laima Pudule par deju saka: „Dzīve ir brīnums, un katra deju mirkļa burvība nav atkārtojama…" Dzidra Bruzgule ar savu azartisko dzīvesprieku dejā līdzi aizrauj „Bokonu bryuklinis". Tāpat Varakļānu „Vēlziedes un Pīlādži", vadītāja Valentīna Briška.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.05.2011.
Autore: RUTA LAIZĀNE,
Varakļānu kultūras nama direktore