Tēvzemes nedēļa Stirnienes pusē iesākās ar atceres brīdi Stirnienes pamatskolā, kad direktore Rita Pelša vēlreiz uzsvēra svarīgākos vēsturiskos mirkļus ceļā uz Latvijas brīvību.
Vēlāk skolēni, Varakļānu pagasta pārvaldnieks Jānis Mozga un pedagogi devās uz Kapinieku kapiem, kur jau daudzus gadus šai dienā piemin te apbedītos Lāčplēša ordeņa kavalierus Ilju Purmalieti un Antonu Laduzānu. Skanēja dziesmas, patriotiskas dzejas rindas, aizlūguma vārdi, un kopā ar apkaimes ļaudīm pēc Ilzes Purmalietes aicinājuma vienojāmies dziesmā „Daugav' abas malas". Šogad Lāčplēša dienā pār brīvības cīnītāju asinīs slacīto latvju zemi ir pārsedzies sniegs kā baltā svītra karogā.
„Neraudi, brālīti, neraudi,/ Dziesma mums māte būs./ Kad tēvzeme izdalīta,/ Dziesma mums tēvzeme būs." (M. Zālīte)
12. novembrī Stirnienes tautas namā izskanēja valsts svētku ieskaņas koncerts ar skolēnu un garīgās mūzikas kora „Reversium" piedalīšanos, klātesošos sveica Varakļānu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Māris Justs un skolas direktore Rita Pelša. Paldies pedagoģēm Agnesei Solozemniecei, Valdai Eidukai, Vijai Pelšai, diriģentam Jānim Grudulam, koncertmeistarei Agnijai Strūbergai, solistei Guntai Greislei.
13. novembrī Stirnienes dievnamā viesojās Rīgas Krusta draudzes koris diriģentes Dignas Lazdiņas un ērģelnieces Aijas Ziņģītes vadībā, izpildot garīgos dziedājumus un Latvijai veltītās dziesmas, skaņdarbus ērģelēm, ar Kaspara Svirska trombona solo.
Atsauksmē Jāņa Grudula audzēknis Kaspars Svirskis (savulaik dziedāja vīru korī „Olūti") raksta: – Milzīgs un sirsnīgs paldies jums visiem, kas mūs tik mīļi uzņēmāt! Šādi dzīves brīži dod spēku un vēlmi iet uz priekšu tālāk. Atpakaļceļā uz Rīgu mūsu soprāni sāka dziedāt vēl nedzirdētos augstumos, laikam tas eliksīrs iedarbojās. Šodien ir grūti saņemties, gribas kavēties atmiņās un vēlreiz izdzīvot vakardienas mirkļus. Esmu dzirdējis no kristīgiem ļaudīm apzīmējumu, ka šādos brīžos dvēsele un gars mūsos runā ar mūsu debesu Tēvu. Jūs bijāt liels stiprinājums mūsu dzīves skrējienā. Lai Dievs jums palīdz!
Līdzās tam esam patiesi lepni un gandarīti, jo 18. novembrī sveicām mūsu diriģentu Jāni Grudulu kā Varakļānu novada Goda pilsoni.