9. oktobrī Praulienas pamatskolā līdz ar tradicionālajām skolas dzimšanas dienas svinībām tika svinēti svētki jaunapgūtajām telpām. Skolas bibliotēka, kas līdz šim atradās otrajā stāvā, tagad pārcelta uz trešo stāvu, kur vieta būs arī informātikas centram.
Šobrīd telpu iekārtojums ir minimāls, datori, galdi, plaukti un citas mēbeles skolai būs jāgaida līdz pašvaldības jaunā budžeta gada sākumam. Svētku atmosfēru tas tomēr nemazināja – bija daudz brīvas vietas priekšnesumiem un skolēnu radošajām izpausmēm.
– Katru gadu skolas dzimšanas dienā mums tiek dāvināts kas jauns, – uzrunājot audzēkņus un pedagogus, teica Praulienas pamatskolas direktore Tamāra Misiņa. – Tomēr tik liels un gaidīts dāvinājums, kā šogad, mums ir pirmoreiz, jo esam skolas renovēto telpu 3. stāvā.
Apritējuši 28 gadi, kopš Praulienas pamatskola uzsāka savu darbu. Skolā mācās 120 skolēni, strādā 16 skolotāji. Direktore atgādināja, ka skola vienmēr ir ceļā, ceļā uz jauno, un arī renovētās telpas būs vēl jāiekārto, jāapgūst lasītava, bibliotēkas krātuve, ko palīdzēs veikt skolas bibliotekāres Marija Ļaha un Māra Lapiņa.
Bibliotēka Praulienas pamatskolā darbojas kopš skolas dibināšanas – 1980. gada, grāmatu krātuvē ir vairāki tūkstoši grāmatu: daiļliteratūra, mācību grāmatas, metodiskā literatūra. Piekto gadu par bibliotekāri pamatskolā strādā Marija Ļaha, otro – Māra Lapiņa.
– Jaunās tehnoloģijas līdz šim mums bibliotēkā bija nosacīti, – laikrakstam pastāstīja Marija Ļaha. – Viens dators bija personāla rīcībā, sakarā ar jaunajām telpām bibliotēkā būs datori arī bērniem.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 11.10.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto