VARAKĻĀNU kultūras namā šajā sestdienā, 1. oktobrī, tiek rīkoti teātra svētki „Teātris un ābolmaize". No pulksten 15 līdz 19.45 būs iespēja noskatīties četras izrādes.
– Svētkos piedalīšos gan kā kultūras nama direktore, gan kā Varakļānu amatierteātra „Priekšspēle" režisore. Sestdienas izrāde „Savedējs", ko rādīsim, aktualizē mūsdienu sadzīviskās problēmas, kur ģimenes dzīves jautājumu risināšanā iesaistās gan draugi, gan nejaušas paziņas. Pļaviņu dzejas uzvedumā gaidāms dzejas un teātra sižeta sajaukums, kad savienotas ainas kafejnīcā un uz skatuves. Viļānieši sagatavojuši izrādi no senākiem laikiem par kalpu dzīvi, kā ar humoru un jokiem dzīvē var iziet cauri daudz kam. Lubānieši jau slaveni ar savām skeču izrādēm, tāpēc arī pie mums priecēs ar šo skeču parādi. Vēlamies, lai pasākumā ne tikai teātri skatītos, bet arī par to diskutētu, dalītos ieteikumos, atsauksmēs. Arī tāpēc plānota tikšanās skatītājiem ar aktieriem, lai būtu kopābūšana un redzētā pārrunāšana. Pirms katras izrādes būs iepazīšanās ar šo teātru režisoriem, un viņi izlozēs laimīgo biļeti, kuras īpašnieks balvā iegūs ābolmaizi. Ābolmaizes sagādās katrs režisors pats, – ar gaidāmo teātra svētku laikā iepazīstināja Varakļānu kultūras nama direktore Ruta Laizāne. Viņa uzsvēra, ka pasākums tiek rīkots jau oktobrī (laikā, kad amatierteātru sezona tikai iesākas) tāpēc, lai tas būtu kā pozitīvs stimuls jauniem darbiem.
Autore: LAURA VOITIŅA