Biksērē katrs pavasaris iesākas ar apkārtnes sakopšanas talkām. Meža dienu kalendāro pasākumu ietvaros 10. maijā Sarkaņu pagasta padome aicina pagasta iedzīvotājus, skolēnus, dabas draugus uz Biksēres parka sakopšanas talku.
– Bezdarbnieki centru jau ir sakopuši. Parka teritorija ir liela, un, lai to sakārtotu, ir nepieciešams talcinieku atbalsts. Kad brauc uz Biksēri, var redzēt, ka parkā jau ir pastrādāts, bet būtu jāsavāc izzāģētie vecie un nokaltušie koku zari, kas palikuši neizvesti. Sākumā bija doma tos sašķeldot, bet tas neīstenojās, – darba apjomu ieskicē pagasta padomes priekšsēdētājs Andris Simtnieks.
Biksēres muižas vecais parks iepriecina gan vietējos iedzīvotājus, gan iebraucējus ar dabas skaistumu, tas ir veldzes avots acīm un dvēselei visos gadalaikos, bet jo īpaši pavasarī. Tad smaržo zeme, kokiem raisās pumpuri, saulei pretim zied vizbules, un koncertus sniedz putni.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto