ĒRGĻU slēpošanas trasē tagad ir iespēja slēpot arī vakaros, jo šosezon ir ierīkots apgaismojums 1,3 km aplī.
Ērgļos apgaismoto slēpošanas trasi atklāja 1. februārī, kaut laukā bija stiprs sals (mīnus 24 grādi). Iniciatīva ierīkot apgaismojumu slēpošanas trasē, kas ierīkota pie Ērgļu arodvidusskolas, pieder Ērgļu arodvidusskolas direktoram Andrim Spailem: – Bez skolas darbinieku atbalsta un sapratnes, bez novada pašvaldības atbalsta jau nekas nenotiktu. Tagad visiem slēpotājiem ir prieks par 1,3 km gaismas apli, ko palīdzēja ierīkot SIA „Elbra". Nu var slēpot līdz pulksten 9 vakarā. Pārējos 3,7 km gan ir jāslēpo dienas gaišajā laikā. Tuvākajā laikā būs pieejama arī slēpju noma. Par trases sagatavošanu rūpējas Aldis Olte. Ne jau tikai Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde, kas katru gadu notiek Ērgļos, ir stimuls, lai uzlabotu sacensību un treniņu apstākļus. Slēpošana ar katru gadu kļūst populārāka arī iedzīvotāju vidū. Katru gadu pie mums notiek slēpošanas nometnes, arī tagad te uzturas Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studenti un pasniedzēji.
Ērgļu slēpošanas trasē 1. februārī sapulcējās ap 40 sporta entuziastu, daudzi – ar slēpēm. Uz trases atklāšanu bija ieradušies valstī pazīstami sportisti, Olimpisko spēļu dalībnieki: biatlonisti Gundars Upenieks un Madara Līduma, spēkavīrs Raimonds Bergmanis, šķēpmetējs Voldemārs Lūsis. Pasākumu kuplināja arī Ērgļu vidusskolas skolēni, bija sakurts ugunskurs, silta tēja un arī krāšņs salūts.
Atklāšanā dalībniekus uzrunāja Ērgļu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntars Velcis, Ērgļu arodvidusskolas direktors Andris Spaile, sporta skolotāji Jānis Bičevskis un Ivars Budze.
Autore: IVETA ŠMUGĀ