Pagājušā gada 25. oktobrī Valsts prezidents Andris Bērziņš iedibināja tradīciju – novadu un pagastu ģerboņu svinīgu pasniegšanu.
Svētki notiek triju līdz četru mēnešu periodā, un uz tiem tiek aicināti tie novadi un pagasti, kas izstrādājuši un likumā noteiktajā kārtībā saskaņojuši savas pašvaldības ģerboņus. Šoreiz, ceturtajos ģerboņu svētkos, kas notika 6. septembrī, tie tika pasniegti Vijciema pagastam, Aglonas, Babītes, Durbes, Mazsalacas, Naukšēnu, Ogres, Ropažu, Salas, Tērvetes un arī Lubānas novadam.
Lubānas novadu ģerboņu svētkos pārstāvēja novada domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks, pašvaldības kultūras darba organizatore Ilze Kraukle un ilggadējie Lubānas un Indrānu pagasta pašvaldības vadītāji Miķelis Gruzītis un Vilnis Strautiņš.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.09.2012.
Autore: BAIBA MIGLONE
TOMA KALNIŅA foto (Valsts prezidenta kanceleja)