Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Svinīgi atklāts Bērzaunes feldšerpunkts

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 17.09.2019.

Svinīgi atklāts Bērzaunes feldšerpunkts
Burtu lielums

13. septembrī Sauleskalnā pēc gada, 6 mēnešu un 29 dienu ilgas gaidīšanas, piedaloties Madonas novada pašvaldības un Bērzaunes pagasta pārvaldes vadībai, darbiniekiem, iestāžu vadītājiem un pagasta iedzīvotājiem, kā arī citiem interesentiem, svinīgi tika atklāts Bērzaunes feldšerpunkts.

Tā atklāšana norisinājās nepiespiestā gaisotnē, un ne tikai tāpēc, ka svinīgās lentes griešanai tika izvēlēts 13. datums, piektdiena un pilnmēness laiks. Par jauko noskaņojumu bija parūpējušies Bērzaunes amatierteātra aktieri režisores Inetas Zvirgzdiņas vadībā.

Notikums Bērzaunes sabiedrībā raisīja visai lielu interesi. Nezinātājam no malas varēja pat šķist, ka te notiek kāds pikets. Bet, kā smaidot atzīmēja Ineta Zvirgzdiņa, katram jau laiciņš sevis izglītošanai tomēr esot jāizbrīvē, avīzes jāpalasa un televīzija jāpaskatās. Tad būtu skaidrs, ka te šodien notiek Bērzaunes feldšerpunkta atklāšana.
Patiešām, Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītājam Edgaram Lācim mērķtiecīgi un neatlaidīgi strādājot sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību un ar domes finansiālu atbalstu, tika īstenota kāda laba iecere, un iedzīvotājiem tik nepieciešamie veselības aprūpes pakalpojumi atkal būs pieejami dzīvesvietā.
Lēmumu par Bērzaunes feldšerpunktu, kas darbosies kā Bērzaunes pagasta struktūrvienība, Madonas novada dome pieņēma 25. aprīlī, pēc tam šis jautājums tika skatīts vēl vairākās sēdēs, un tika arī piešķirti līdzekļi telpu remontam.
– Šodien mēs esam sapulcējušies, lai iemūžinātu šo brīdi – Bērzaunes feldšerpunkta atklāšanu, jo visiem, kaut cenšamies neslimot, mediķu palīdzība ir vajadzīga. Lai veselības aprūpes pakalpojumi iedzīvotājiem būtu pieejami uz vietas pagastā un ikdienā nebūtu jāmēro ceļš uz Madonas slimnīcu, kas daudziem nemaz nav tik viegli izdarāms, ir parūpējusies mūsu novada pašvaldība, ieguldot pašvaldības līdzekļus, – pirms svinīgās lentes griešanas, uzrunājot atklāšanas pasākuma dalībniekus, sacīja Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītājs Edgars Lācis. Viņš izteica pateicību Madonas novada pašvaldībai un domes priekšsēdētājam Agrim Lungevičam par atbalstu šīs ieceres īstenošanā, ieguldījumu infrastruktūras sakārtošanā un pakalpojumu pieejamības iedzīvotājiem palielināšanā.
Arī Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs pauda gandarījumu par izveidoto Bērzaunes feldšerpunktu.
– Man ir prieks šodien būt kopā ar jums. Prieks, ka te notiek nevis pikets, bet gan pasākums saistīts ar labu ziņu. Pašvaldībai ir daudz dažādu funkciju, bet dažas ir īpaši svarīgas. Es gribētu uzsvērt izglītību, sociālo aprūpi un, protams, medicīnu. Ir ļoti svarīgi, lai iedzīvotājiem būtu pieejama kvalitatīva medicīniskā palīdzība, pie tam tieši tad, kad tā ir vajadzīga. Bērzaunes feldšerpunkta atklāšana ir solis šai virzienā, sniedzot veselības aprūpes pakalpojumus dzīvesvietā, – uzsvēra Agris Lungevičs.

Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs uzteica Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītāju Edgaru Lāci par apņēmību un uzstājību, virzot šo jautājumu pozitīva lēmuma pieņemšanai domē. – Prieks, ka mums tas visiem kopā ir izdevies, – piebilda Agris Lungevičs.
Darbu Bērzaunes feldšerpunktā ir uzsākusi ārsta palīgs feldšere Dzintra Kalugina, kas līdz šim strādājusi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā Rīgā, bet, pamanot darba sludinājumu internetā, nolēmusi pieteikties, jo te ir viņas ģimene un uz darbu Rīgā atbilstoši darba grafikam esot braukusi. Uztraukums vēl esot liels, arī darba pienākumi esot pamainījušies. Ir liels pacientu skaits un daudzveidīgs zāļu piedāvājums.
Par sniegto atbalstu, padomiem jaunajā darbavietā Dzintra sirsnīgu paldies saka Dacei Melderei, ārsta palīgam feldšerei Degumniekos Sarmītei Saulītei, kas viņu iedrošinājusi pieteikties uz vakanci Bērzaunes feldšerpunktā, neslēpjot, ka sākumā būs grūti; brīnišķīgajiem Bērzaunes pagasta pārvaldes un pagasta iestāžu darbiniekiem, pārvaldes vadītājam Edgaram Lācim un, protams, Madonas novada pašvaldībai un Bērzaunes pagasta pārvaldei par izremontētajām gaišajām feldšerpunkta telpām, kas tagad atrodas 1. stāvā.


18.09.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px