Ilgi gaidītais sapnis ar savu krāšņumu un cēlumu piepildījies. Tā vien šķiet, ka visa pasaule šobrīd ir atvērta priekam, laimei, radošam garam un cerību piepildījumam, jo 2. maijā pēc vairākus mēnešus ilgušās rekonstrukcijas, kas iesākās pagājušjā gada septembrī, svinīgi tiks atklāts Meirānu tautas nams.
Tas būs nozīmīgs brīdis Lubānas novada Meirānu sabiedriskajā dzīvē. Namam, kas bija pieredzējis brīnišķīgus laikus – aktīvu dziedāšanu, dejošanu un teātra spēlēšanu, lemts atkal atdzimt, tāpēc svarīgi, lai tajā darbotos cilvēki.
Ēkas rekonstrukcija pilnībā pārveidojusi visu tautas namu. Veiktas lielas pārmaiņas, no jauna uzcelta piebūve, kas prasīja nopietnu darbu un kvalitāti, lai ēka ilgi kalpotu nākamajām paaudzēm.
Tautas nama rekonstrukciju veica firma SIA "Vidzeme 90". Tautas nama vadītāja Inga Aizsilniece slavē to par paveikto darbu. – Strādāja labi, kārtīgi, ar visu sirdi, strādnieki darbus veica ar pienākuma apziņu. Ļoti priecājamies par viņiem, – uzteic tautas nama vadītāja.
Tautas nams atrodas zemā vietā, gandrīz vai katru pavasari ap to turas ūdens. Strādnieki pieveikuši neprognozējamo dabu – sakārtojuši ūdens novadīšanas sistēmu. Pateicoties tam, tautas nama apkārtni šogad neskāra palu ūdens.
Remonts bija nepieciešams – atjaunotā ēka šobrīd ir kā Meirānu vizītkarte visiem, kas šeit iegriežas gan kā pasākumu apmeklētāji, gan kā pašdarbnieki, gan apskatās, tikai garāmbraucot.
Meirānu tautas namu iemīlējuši gan novada, gan citu pagastu ļaudis.
Atverot tautas nama durvis, pretī uzvējo svaiguma gaisotne. Vēl šur tur atskan darbarīku klaudzoņa. Visiem darbiem vēl nav pielikts punkts, bet tautas nams jau izskatās citādi, nevar vien novaldīt prieku. Ēka ir kļuvusi patiesi skaista, vienlaikus atzīmējot, ka tas ir pirmais platais solis pretī tai dzīvībai, ko ienesīs pašdarbnieki un mākslinieki.
Atjaunotais tautas nams varēs sniegt iespēju iepazīt un baudīt dažāda žanra kvalitatīvus, savām interesēm atbilstošus kultūras un mākslas pasākumus ne tikai meirāniešiem, bet arī visiem Latvijas iedzīvotājiem.
Meirānu tautas nama vadītāja Inga Aizsilniece ir pateicīga visiem, kas ieguldīja savu artavu, lai atgūtu savu tautas namu, kas atkal tiks atvērts visiem iedzīvotājiem.
Rekonstrukcijas laikā pašdarbības kolektīvi mēģinājumus nebija pārtraukuši, tie notika Meirānu Kalpaka pamatskolā un Lubānas vidusskolā. Kolektīvi varēs radoši turpināt iesākto, priecēt iedzīvotājus ar koncertiem savā mīļajā tautas namā.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 27.04.2010.
Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA
AUTORES foto