Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Svētku izskaņā

Redakcija

Autors • 20.11.2008.

Burtu lielums

LAUTERES kultūras namā par godu valsts svētkiem notika jauks pasākums. Tā laikā tika arī noskaidroti un apbalvoti cilvēki, ar kuriem lepojas Aronas pagastā. Lauteres kultūras nama vadītāja Rudīte Prikule stāsta: – Ilgāku laiku Aronas pagasta iedzīvotāji piedalījās aptaujā un ieteica cilvēkus, ko viņi uzskata par pagasta lepnumu.

Cilvēki bija atsaucīgi un aktīvi akcijas dalībnieki. Paredzēto deviņu nomināciju vietā tika apbalvotas 13 – ģimene – pagasta lepnums – Zariņu ģimene, Aronas pagasta padomes lepnums – padomes priekšsēdētājs Andrejs Piekalns, Kusas pamatskolas lepnums – Ilona un Agris Sāri, Inese Skraustiņa un Iveta Kaparkalēja, pirmsskolas izglītības iestādes "Vārpiņa" lepnums – vadītāja Silvija Čurkste un audzinātāja Elga Šņucīte, zemnieku saimniecības – pagasta lepnuma – nomināciju ieguva "Kalna-putni" īpašnieks Jānis Starcis, uzņēmējs – pagasta lepnums – SIA "Vītols M" vadītājs Didzis Polna, uzņēmums – pagasta lepnums – viesu nams "Kučuru dzirnavas", kur saimnieko Daina un Jānis Medņi, savukārt nominācijā mākslas un kultūras darbinieks – pagasta lepnums – apbalvoti tika Velta un Jānis Ruņģi un Viesienas bibliotēkas vadītāja Ina Cimere, sportists – pagasta lepnums – viennozīmīgi bija Mārtiņš Sirmais. Uzskatu, ka pasākums patiešām bija izdevies. Piedalījās pirmsskolas izglītības iestādes kolektīvs, skolēni un pašdarbnieki, vokālie ansambļi "Mārtiņrozes" un "Mežābele", tika dejotas līnijdejas, kā arī sarīkojumu dejas. Pasākumu vadīja un tajā piedalījās Kusas pamatskolas absolventi Laila Čurkste un Jānis Radziņš. Paldies jāsaka visiem Aronas pagasta cilvēkiem, kas apmeklēja Latvijas dzimšanas dienai veltīto pasākumu, kā arī visiem tiem, kas strādāja, lai pasākums būtu sirsnīgs un pozitīvu emociju piepildīts.
Pašlaik notiek gatavošanās vēl vienam pasākumam, kas pagastā jau kļuvis par tradīciju.


– Jau vairākus gadus uz Andrejdienu kultūras namā tiek rīkota "Kāpostu balle". Tā kā šogad novembris ir pasākumiem bagāts, šoreiz šī balle plānota 6. decembrī. Arī šogad tiks aicināti kaimiņu pagastu pašdarbnieku kolektīvi un, iespējams, arī kāds kolektīvs no cita rajona. Paredzēts "groziņu" vakars.
Kā katru gadu, pēc priekšnesumiem ciemiņi cienāsies ar skābu kāpostu zupu. Kāposti jau ieskābēti, tagad jāgaida, kad varēs vārīt zupu un cienāt ciemiņus, – informē Rudīte Prikule.

Autore: AGRITA NUSBAUMA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px