Mātes dienai veltīts svētku koncerts, audzēkņu amatniecības un rokdarbu izstāde, pašceptu gardumu degustācija – tās ir tikai dažas no aktivitātēm, ko 8. maijā varēja iepazīt Dzelzavas speciālās internātpamatskolas skolēnu vecāki.
Ik pavasari uz atvērto durvju dienu skolā ierodas bērnu piederīgie, bet māmiņām veltīts priekšnesumu kopums šogad bija kas īpašs. Jo vairāk tāpēc, ka skolā šai laikā viesojās ciemiņi – sadarbības partneri no Soderhamnas Zviedrijā. Arī viņi līdz ar citiem jutās emocionāli aizkustināti par Māmiņdienai sagatavoto koncertu, par bērnu sirsnību dziesmās, enerģiju dejās un stundās iegūtajām amatniecības prasmēm.
– Šodien uz skolu atbraukušas daudzas bērnu mammas, – pastāstīja iestādes vadītāja Anita Dadze.
– Parasti uz sarīkojumu ierodas vairāk nekā 70 māšu, šoreiz ir nedaudz mazāk, jo izrādās – viņām nav līdzekļu ceļam. Daudzas māmiņas zvanīja un teica, ka ļoti vēlētos būt klāt, bet nav naudas, par ko atbraukt. Autobusi ir dārgi, dzīves līmenis mūsu audzēkņu vecākiem nepavisam nav spožs.
Māmiņdienas koncerts aizkustināja arī skolotājus. Ar asarām acīs daudzi noklausījās skolēnu kora uzstāšanos, un uz jautājumu, vai saistībā ar valsts ekonomiskajām grūtībām nebūs daudz rūgtāk jāraud par skolas likteni, direktore atzina: – Izskatās, ka mums jāraud tomēr nebūs, jo tikko atgriezos no semināra Rīgā, kur paziņoja, ka skolai valsts nauda mērķdotācijas veidā nākamajam mācību gadam tiks piešķirta.
Detalizētas informācijas par to, vai darbs būs visiem skolotājiem vai kādam būs jāaiziet, no ministrijas gan nav. Līdz šim skolā strādāja 37 pedagogi, to vidū arī psihologs, sociālais pedagogs, logopēds, bibliotekārs. Neziņa paliek, jo diez vai iestāde nākamajā mācību gadā varēs atļauties paturēt visus līdzšinējos speciālistus. – Jau šogad bijām spiesti samazināt skolotāju algas, – neslēpa Anita Dadze. – Mums vairs nav arī līdzšinējās 10 procentu piemaksas speciālās skolas skolotājiem.
Statistika gan rāda, ka speciālā skola rajonā ir nepieciešama. Bērnu skaits gada laikā palielinājies līdz 118 audzēkņiem. – Tas ir tāpēc, ka pie mums tiek realizētas divas jaunas arodklases programmas, – informēja direktores vietniece mācību darbā Aina Saliņa.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 12.05.2009.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto