BARKAVAS pagasta ZS „Augšnieki" visas svētku brīvdienas pagāja tīrumā, jo ir sējas laiks, to jāpaspēj izmantot simtprocentīgi.
Saimnieks Jānis Ikaunieks pastāstīja: – Tā kā pērnruden lietus pārmērcēto augsni uzart nevarēja, ziemājus iesēt nebija iespējams, visi darbi ir jāpaveic pavasarī un jāiekļaujas termiņos. Šogad jau visiem zemniekiem pārsvarā augs vasarāju labība. ZS „Augšnieki" ar graudaugiem pavisam ir jāapsēj ap 360 hektāru. Sausākajos tīrumos sāku apstrādāt augsni un sēt rapsi jau no 21. aprīļa, kad vien to ļāva laikapstākļi. Ziemāju lauki bija sausāki, tur varēja agrāk uzbraukt ar tehniku. Kopumā rapsis ir iesēts 100 ha platībā, arī kviešu sēja pamazām tuvojas nobeigumam, tie augs ap 150 ha, vēl jāiesēj mieži – vairāk nekā 100 ha. Darba ir daudz, vismaz desmit dienām. Prieks, ka laikapstākļi ir labi, daba ļauj strādāt. Augsne vēl ir pamitra, nav aizkaltusi, jo Barkavas zemē sējas laiku nedrīkst vilkt garumā.
– ZS „Kļavas" ar vasarājiem jāapsēj ap 360 ha, un sēja vēl tikai pusē, – secināja saimniece Anna Solzemniece. – Mums 3. maijā nolija lietus, un 4. maijā bijām Madonā, paskatījāmies parādi, guvām pozitīvas emocijas, nedaudz pasvinējām un atsākām strādāt. Audzēsim vasaras kviešus, sēsim, cik pietiks sēklas, kādu daļu tīrumu atstāsim papuvē. Vēl jau atsevišķas vietas tīrumā ir mitras, kaut gan tagad varam piedzīvot otru galējību – sausumu.
09.05.2018.