Vakar līdzīgi kā pārējās skolās, arī Cesvaines vidusskolā ar Zinību dienu iesākās jaunais mācību gads. Skolas aulā bija sapulcējušies skolēni, vecāki un skolotāji – visi optimisma pilni un gatavi kam jaunam.
Kad tika ienests karogs un nodziedāta himna, skolas direktors Didzis Baunis apsveica klātesošos ar jaunā mācību gada sākumu. Ar prēmijām tika godināti tie skolēni, kuri aizvadītajā mācību gadā guvuši labus panākumus mācību olimpiādēs vai sekmīgi piedalījušies sporta sacensībās. Par prēmijām jāteic paldies mūsu skolas labvēlei Grētai Bakšas kundzei, kas regulāri atbalsta labākos skolēnus.
Patīkami, ka starp ierastajiem skolotājiem ir arī jaunas sejas – Iveta Vestmane, Uģis Trofimovs un Sarmīte Purena. Skolas medmāsas amatā būs Baiba Briede.
Divpadsmito klašu skolēniem šis pirmais septembris ir pēdējais Cesvaines vidusskolā, taču nešķita, ka viņi īpaši par to satrauktos. Svarīgs divpadsmito uzdevums bija apsveikt pirmo klašu skolēnus un aizvest tos uz pirmo klases stundu. Pirmīši, šķiet, vēl īsti neapjauta, ka tagad būs jākļūst patstāvīgākiem un jārūpējas pašiem par sevi, jo nebūs vairs bērnudārza audzinātāju, kas viņus pieskata. Lai gan arī audzinātājas Dina Tēberga un Inese Mickeviča ļoti labi pratīs parūpēties par mazajiem. Mācības Cesvaines vidusskolā šogad uzsāka 30 pirmo klašu skolēni.
Esam saņēmuši svētību no mācītājiem, uzklausījuši laba vēlējumus no Cesvaines novada domes priekšsēdētāja Viļņa Špata, skolas direktora, pašpārvaldes prezidenta un apsveikuši ar ziediem savus mīļos skolotājus, tagad ar jaunu sparu varam doties pretim nezināmajam un iegūt jaunas zināšanas.
Autore: RITA TURKINA