Varakļānu pilsētā nu jau trīs gadus aizrautīgi darbojas līnijdeju entuziasti, kurus vada Anita Sārna. Viņi izveidojuši savu kolektīvu "Četras debesspuses".
Tāds nosaukums tāpēc, ka līnijdejās kustības notiek uz visām pusēm. Mēs bieži vien dejojam vienu un to pašu, tomēr dažādi, – stāsta līnijdeju kolektīva "Četras debesspuses" vadītāja Anita Sārna.
Aizvadītajā svētdienā Varakļānu pilsētas kultūras namā notika koncerts "Kam sirdī deja", kas pulcēja daudzus varakļāniešus. Piedalījās arī dažādi tautas deju kolektīvi, bet lielākoties skatītājus iepriecināja līnijdejotāji.
– Koncertā uzstājās varakļāniešu dejotāji, bet bija atbraukuši arī citu rajonu deju kolektīvi – no Preiļu rajona Galēnu pagasta "Jautrās meitenes", no Viļāniem, no Jēkabpils rajona Variešu pagasta. Ciemos bija arī Madonas, Sauleskalna, Kusas, Dzelzavas līnijdejotāji. Īpaši jāatzīmē madonietes Ināras Ketleres solodejojums, kas iepriecināja ļoti daudzus. Ināra piedalās dažādos līnijdeju konkursos un sacensībās. Jāuzteic arī Rēzeknes rajona Dekšāres pagasta gados veco līnijdejotāju grupa "Bokonu brūklenes", kuras strādā Dzidras Bruzgules vadībā. Eiropas dejas izdancoja Varakļānu kolektīvs "Vēlziedes" (vadītāja Valentīna Briška), – par koncerta dalībniekiem informēja Anita Sārna.
A. Sārnas organizēto pasākumu "Kam sirdī deja" atbalstīja Varakļānu pilsētas kultūras nams.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS