CESVAINES novadā svētdien, 31. maijā, norisināsies velobrauciens „Iebrauc vasarā".
– Šī tradīcija aizsākās pagājušajā vasarā, kad velobrauciens, kas saucās „Cesvaines stāsti", mūsu novadā tika rīkots pirmo reizi un tajā piedalījās vairāk nekā 30 dalībnieku. Tas iekrita diezgan karstā laikā, arī grūtības pakāpe bija augstāka (kopā tika nobraukti vairāk nekā 30 km), tāpēc šogad izvēlējāmies to rīkot agrāk pavasarī, bet ir nodoms sarīkot šogad vēl otru velobraucienu – vai nu pils parka svētku laikā, vai rudenī, kad ir skaistais lapu laiks, – stāsta pašvaldības aģentūras „Cesvaines tūrisma centrs" direktore Diāna Glaudāne. – 31. maijā visi velobraucēji tiek aicināti piedalīties braucienā pa Cesvaines novadu, un maršruts šoreiz vairāk orientēts uz aktīvo atpūtu – būs gida stāsti, dabas ainavu vērošana un kopīgs pikniks pie Mūra loka tilta. Paredzēta arī viesošanās jātnieku sporta klubā „Pakavs". Veloekskursijas maršruta Cesvaine-Ķinderes-Mūra loka tilts-Puntūžkrogs-Dreikas-Cesvaine garums ir apmēram 16 kilometru. Braucienu vadīs gids Bruno Podiņš. Šobrīd ir pieteikušies ap desmit dalībnieku, taču pieteikšanās turpinās līdz pat piektdienai un aicinām interesentus iepriekš piezvanīt pa tālruni 26172637 vai 64852225. Atgādinu, ka bērni līdz 12 gadu vecumam braucienā var piedalīties tikai vecāku pavadībā, galvā vēlama veloķivere. Noderēs arī koši zaļā drošības veste. Veloekskursijas dalībniekiem līdzi jāņem 3 eiro par izjādēm un pikniku.
Brauciens startēs no Cesvaines pils pagalma pulksten 10. Uz tikšanos 31. maijā!