10. augustā devāmies uz Ērgļiem, lai 95 gadu dzīves jubilejā sastaptu un sveiktu savu kādreizējo kolēģi laikrakstā "Stars" – Jāni Pļaviņu.
Secinot, ka Jānis ir tikai piecus gadus jaunāks par Latvijas valsti, dzīves grūtībās norūdījies, piepildījis savu mūžu ar darbu, ko darījis no sirds, vēlējām arī viņam tiekties sagaidīt 100. dzimšanas dienu.
Jānis Pļaviņš savu dzimšanas dienu atzīmēja ģimenes un radinieku lokā, bet "Stara" kolēģus uzteica par to, ka viņu vienmēr svarīgos dzīves notikumos atceras un ierodas ciemos.
Viņš pastāstīja, ka, lai arī ir redzes problēmas, joprojām mēģina lasīt "Staru" un ir pateicīgs par abonementa dāvinājumu, ko saņem katru gadu. Televīzijā skatās galvenokārt ziņas, lai būtu lietas kursā par notikumiem. Lai uzturētu sevi formā, ievēro dienas režīmu, priekšroku dod mērenai ēšanai un rupjmaizei, ik dienu dodas pastaigā.
Jānis Pļaviņš ir odzienietis, dzimis Odzienā. – Dzīve bija ar grūtībām, bet laba. Strādāju mašīnu un traktoru stacijā, kur pēc mācībām kursos uzkalpojos par galveno grāmatvedi. Esmu bijis arī pastnieks, iznēsāju arī avīzes, tostarp "Staru", vēl nezinot, ka pats kādreiz tikšu pieņemts darbā par korespondentu un no avīzes lasītāja kļūšu avīzes rakstītājs.
Cik palikuši atmiņā darba gadi laikrakstā "Stars", varu tos ar labu vārdu pieminēt. Man vispār dzīvē ir laimējies sastapt daudz labu cilvēku un sadzīvot ar viņiem, arī kaimiņi ir labi – jau tagad ceturtajā paaudzē. Visiem varu teikt paldies, ka pagarinājuši manu mūžu ar labu izturēšanos. Visi labie cilvēki mani pamudina turēties tālāk. Esmu pārdomājis, ka man veicās, ka sieva Elza piekrita iet kopā ar mani priekos un bēdās, ar viņu kopā nodzīvojām 66 gadus, bet nu tagad manām gaitām seko no Debesīm; ar dēlu Oskaru, kas rūpējas par mani, kopj dārzu, ir gādīgs saimnieks mājās un saimniecībā, izaudzē arī kartupeļus, – atklāja jubilārs.
Jānis Pļaviņš piebilda, ka savus gados vecākos iedzīvotājus jubileju sakarā apciemo un sveic arī Ērgļu novada domes pārstāvji.
Sociālā darbiniece Teiksma Eglīte pastāstīja: – Jānis Pļaviņš ir viens no mūsu novada vecākajiem iedzīvotājiem. Pie viņa ar sveicieniem vēl dosimies. Parasti visus jubilārus apmeklējam vienā dienā reizi mēnesī, sveicot 80, 85 un 90 gadu jubilejās. Pēc 90 gadu sasniegšanas sveicam dzimšanas dienā katru gadu. Ir mums arī viens iedzīvotājs, kurš ir pārkāpis 100 gadu slieksni.
15.08.2018.