Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Sveic darbīgos pagasta ļaudis

Redakcija

Autors • 01.12.2009.

Sveic darbīgos pagasta ļaudis
Burtu lielums

Mūsu pagastā, novadā ir lielākais ezers – Lubāns, garšīgākā rudzu maize – "Jaunkalējos", visskaistākais plašums – Klānos – un darbīgi cilvēki ar lepnumu par savu zemi sirdī.

Turpinot aizsākto tradīciju, arī šogad svinīgajā pasākumā godinājām darba darītājus, kuri ar savu darbu stiprinājuši mūsu pagastu un veicinājuši tā atpazīstamību valstī.
Par godu Latvijas valsts 91. gadadienai Ošupes pagasta pārvalde pasniedza atzinības rakstus un godināja Ošupes "Gada cilvēku 2009".

Par Ošupes "Gada cilvēka 2009" titula saņēmējiem tika nominēti pieci pagasta iedzīvotāji: Velta Dragūne – par mūža ieguldījumu lauksaimniecības attīstībā, īpaši agronomijas nozarē, Elizabete Šķēle – par mūža ieguldījumu izglītības attīstībā un jaunās paaudzes audzināšanā, Skaidrīte Trokša – par ilggadēju darbu pavāres profesijā, Andrejs Broks – par ievērojamiem sasniegumiem uzņēmējdarbībā (maizes cepšanas nozarē), Anita Tropa – par ilggadēju ieguldījumu pagasta kultūras dzīves attīstībā un dejas mākslas popularizēšanā.

Apbalvojumu saņēmējiem ziedus un siltus vārdus dāvināja arī klātesošie, izsakot savu cieņu un pateicību par viņu darbu.

– Lai mēs katrs spētu mīlēt savu valsti un pagastu ar atvērtu sirdi, gaišu prātu un godprātīgu darbu, – teica Velta Dragūne.

Savukārt, skolotājas Elizabetes Šķēles dzīves kamols skaisti, gludi un līdzeni 49 gadus tīts Degumnieku pamatskolā, gan skolas zvanā klausoties, gan bērnu rakstu darbus labojot, agros rītos un vēlos vakaros mājas soli skrienot.

Latvijas 91. gadadienai 17. novembrī Degumnieku tautas namā tika veltīts Ošupes pagasta pārvaldes pasākums "Te ir vieta, kur vienmēr no jauna nerimst atpakaļ aicināt sirds".

– Mums ir tā laime svinēt savas valsts svētkus – 91. dzimšanas dienu, kopš pasludināta Latvijas valsts, – klātesošos svētkos sveica un uzrunāja Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls. Visi vienojāmies kopīgajā Latvijas himnas dziedāšanā.
Vakara pasākumā mērķtiecīgi izgājām cauri četriem Latvijas novadiem: Latgalei, Zemgalei, Kurzemei un Vidzemei.

Pļavas, pakalni, lejas, meži un saules pielijušas druvas. Mūža būtu par maz, lai visu apskatītu un izpētītu. Jo vairāk klejo un skaties, jo vairāk gribas atklāt un redzēt. Tomēr nav labākas sajūtas par to, kad, esot projām, sirds sauc atpakaļ.

Koncerta laikā bija jauki paklejot pa Zemgales zaļajām pļavām, caurvijot Kurzemes biezos mežus un Latgales mājīgās viensētas, bet, vizinoties pa Gaujas krāčainajiem ūdeņiem, atgriezties savā pusē – Vidzemē, kur ikkatra vieta savā novadā ir ar savu stāstu, ar savu savdabīgu skaistumu.

Tādi ziedi neplaukst, tādi koki nesalapo nekur citur, tādi ir tikai Latvijā. Tādas dziesmas, tāda valoda nekur pasaulē tik dzidri neskan, vienīgi dzimtajā Latvijā.
Mīlēsim un cienīsim savu valsti, sevi, savus mīļos, tuvos cilvēkus un visus līdzcilvēkus sev apkārt. Svētku vakarā skatītāji saņēma pozitīvo enerģiju un prieka dzirkstelīti sirdī arī no māksliniekiem.

Paldies Degumnieku tautas nama pašdarbniekiem, kolektīvu vadītājiem: Ivetai Šķēlei, Inetai Strodei, Anitai Tropai, Ilzei Purpļevičai, Ilzei Melngailei un skaņu operatoram Aigaram Šķēlam par ieguldīto lielo darbu koncerta mākslinieciskajā veidošanā un sniegumā.

Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px