„Uz lielu balli sanāca sveces,
Ai, kas par gaismu debesīs tecēs!
Kas to prieku jutīs? Kas to prieku redzēs?"
Ar šīm O. Vācieša dzejas rindām sveču balli Mārcienas pamatskolā atklāja 1. klases skolēni. Apskatīt sveču izstādi un sajust sveču smaržu bija ieradušies skolēni no 1. līdz 8. klasei. Lai kļūtu par balles dalībnieku, katram skolēnam kā ieejas karte bija nepieciešama svecīte – tā varēja būt gan gatavota, gan zīmēta vai līmēta, vai iegādāta veikalā. Visas svecītes piedalījās izstādē.
Pasākuma laikā skolēni uzzināja Sveču dienas rašanās vēsturi un tradīcijas senatnē. Interesanta izvērtās pasapņošana, raugoties dažādu krāsu sveču liesmiņās un uzzinot krāsas nozīmi. Skolēni sarosījās, izdzirdot, ka dzeltenā sveces krāsa palīdz mācīties, liek koncentrēties, un solījās to pārbaudīt.
Katras klases skolēni pirms pasākuma saņēma arī mīklu par svecēm, kuru kopīgi risināja. Sveču balles otrajā daļā bērniem bija iespēja piedalīties trīs sveču liešanas darbnīcās. To, kā gatavot vaska sveces ar „audzēšanas" paņēmienu un parafīna svecītes – ar „tīšanas" paņēmienu, ierādīja apmācību centra „Pakalnieši" vadītāja Inese Mailīte un Vestienas informācijas un konsultāciju centra konsultante Vita Eizentāle. Trešajā darbnīcā skolotājas Ritas Rozentāles un Ņinas Ozoliņas vadībā skolēni kausēja atnestos sveču galiņus un lēja sveces dažādu formu trauciņos, paši sagatavoja sveču sirsniņas – daktis.
Sveču smarža, darbošanās un aizrautība bija pārņēmusi visus skolēnus un skolotājus. Gandarījums un prieks par jauko pasākumu un par izgatavotajām svecītēm, ko ar lepnumu varēja nest uz mājām un aizdedzināt Sveču dienā.
Autore: ŅINA OZOLIŅA,
Mārcienas pamatskolas skolotāja
Foto no pasākuma