ARONAS pagasta "Strautniekos" biedrība "KM Strautnieki" arī šovasar organizē vasaras nometnes bērniem un jauniešiem.
Biedrības vadītāja Kristīne Lukaševica pastāstīja: – Pirmā vasaras nometne sāksies tūlīt pēc Jāņiem. No 27. jūnija līdz 1. jūlijam "Strautniekos" rīkojam vasaras nometni "Āķis lūpā", kur pulcēsies 13-18 gadu veci jaunieši. Nometnes mērķis ir veicināt jauniešu līderības prasmju attīstību un aktivitāti, tā stiprinot Madonas novada jauniešu piederības izjūtu savam novadam. Nometne ir guvusi Madonas novada pašvaldības finansiālu atbalstu nometņu projektu konkursā. Nometnē piedalīsies gan Madonas novada jauniešu domes dalībnieki, gan jaunieši, kuri vēlas iesaistīties domes darbā. Mērķis ir mest izaicinājumu, ieinteresēt katru jaunieti, lai viņš kļūtu sociāli aktīvs un līdzdarbotos sava novada jauniešu dzīves uzlabošanā. Caur dažādām aktivitātēm – stratēģijas spēlēm, komandas saliedēšanas spēlēm, diskusijām, radošām aktivitātēm –
jaunieši apgūs dažādas prasmes. Dzīvošana būs teltīs, kas parasti jauniešiem patīk.
Otra nometne "Sprīdīša piedzīvojums", kas paredzēta mazajiem, notiks no 11. līdz 15. jūlijam, uz to ir ļoti daudz pieteikumu. Tā arī ir guvusi Madonas novada pašvaldības finansējumu. No 25. līdz 29. jūlijam norisināsies nometne "Krāsas dabā", un uz to vēl ir iespēja dalībniekiem pieteikties.
Tās ir nometnes laukos, svaigā gaisā no rīta līdz vakaram, kad dažādās nodarbībās var apgūt jaunas prasmes, iemaņas. Tie, kas pie mums ir bijuši, jau zina, kas ir "Strautnieki" un kā ir dzīvot pie dabas.