ĻAUDONAS pagastā, tāpat kā daudzviet citur Latvijā, 14. jūnijā notiks komunistiskā genocīda 70. gadskārtas atceres pasākums.
– Tas sāksies pulksten 10.30 pie piemiņas akmens baznīcas pagalmā, kur šajā dienā pie piemiņas akmens iestādīsim ābelīti – par pagātni, tagadni, nākotni…Uz pasākumu tiek aicināti gan 1941. gada vasarā, gan 1949. gada 25. martā izsūtītie, –
informē Ļaudonas pagasta kultūras nama direktore Signe Smirnova. – Mūsu pagastā no tiem, kas izsūtīšanu uz Sibīriju piedzīvoja 1941. gadā, dzīvo vairs tikai daži – Olga Grundmane, Laima Buceniece, Marga Upmale. Visiem represētajiem esam izsūtījuši ielūgumus, jo atceres brīdim Ļaudonā būs turpinājums – visi, kas vēlēsies, varēs doties uz Likteņdārzu Koknesē. Patlaban Ļaudonā dzīvo ap 30 represēto, bet katru gadu uz Sibīriju izsūtīto saraksts ir jāpārskata, jo diemžēl ar katru gadu viņu paliek aizvien mazāk. Pagaidām braucienam uz Likteņdārzu Koknesē nav pieteikušies pārāk daudz, daļu no iecerētā pasākuma attur lielais karstums, taču nākamnedēļ jau sola vēsāku laiku. Atkarībā no tā, cik liels skaits vēlēsies doties uz Likteņdārzu, tiks sarūpēts arī autobuss.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA