OŠUPES pagastā pagājušajā nedēļā notika tikšanās ar iedzīvotājiem, kurā tika aktualizēta daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanas nepieciešamība Degumniekos un Ošupē.
Savulaik Ošupes pagastā tika uzceltas dažādas dzīvojamās ēkas – gan 18, gan 12, gan 4 dzīvokļu mājas. Lai pastāstītu, kā daudzdzīvokļu māju apsaimniekošana notiek Madonā, kur ir izveidotas arī dzīvokļu īpašnieku biedrības, šajā sanāksmē piedalījās arī Madonas novada pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts un mājas Gaujas ielā 28 pārvaldniece Jeuženija Adamoviča, kas varēja iepazīstināt ar pozitīvu pieredzi un ieguvumiem, ja mājas apsaimniekošanu uzņemas paši iedzīvotāji, veido uzkrājumus un veic nepieciešamo remontu.
– Tikšanās mērķis jau bija viens: lai visu daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanu Ošupes pagastā agrāk vai vēlāk savās rokās ņemtu iedzīvotāji. Šai ziņā dzīvojam vēl „komunismā", būtībā tāds jēdziens kā ēku apsaimniekošana, līdzekļu uzkrājuma veidošana mājas remontam, ko nodrošinātu iedzīvotāju maksa par apsaimniekošanu, pie mums nepastāv, – atzīst Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls. – Ir pēdējais laiks sākt vismaz domāt šajā virzienā, tāpēc arī sarīkojām šo tikšanos, lai sakustinātu ledu un iedzīvotāji sāktu saprast, ka māja, kurā dzīvo, līdzīgi privātmāju īpašniekiem, kārtībā tomēr ir jāuztur pašiem, nevis pagastam. Ir beidzot jāsaprot, ka daudzdzīvokļu māja ir viņu pašu māja, tāpēc ir jāuzņemas tās apsaimniekošana. Cerams, ka māju apsaimniekošana raisīs interesi māju iedzīvotājos. Pagaidām gan izpratne ir tāda, ka maksājumus nemaksā, bet, ja ārdurvīm izkrīt logs, tad ceļu meklē uz pašvaldību. Šādu kārtību un lietas izpratni noteikti gribētos mainīt.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA