Jūlija beigās Degumniekos notika gadskārtējās Ošupes pagasta sporta spēles. Šie tradicionālie sporta svētki tika rīkoti, lai aktīvi un patīkami pavadītu laiku, panāktu, ka atpūta un sporta aktivitātes sniedz patiesu prieku katra sirdī un dvēselē, lai pulcinātu un saliedētu pagasta iedzīvotājus, uzlabotu viņu fizisko un garīgo veselību, kā arī veicinātu savstarpējo iepazīšanos un sadarbību ar kaimiņpagastiem.
Ošupes pagasta sporta svētkos sportiskais cīņas gars kopā sasauca lielus un mazus sportotājus no Lubānas, Varakļāniem, Murmastienes, Meirāniem, Ošupes, Lazdukalna un citiem novadiem.
Sporta svētkos noritēja komandu disciplīnas – futbols, volejbols, strītbols, jautrības stafete un olu kaujas. Individuālajā daudzcīņā – „Kā aklai vistai grauds", „Nelien, cūka, manos kartupeļos", „Nav tik vienkārši, kā izskatās", „Mērnieku laiki", „Domu lidojums", „Trinkšķ pa bundžām", zolīte un dambretes simultānspēle.
Noslēgumā – „Rikšiem bērīt' es palaidu" skrējiens „Iededzies par Madonas novadu".
Panākumus sporta spēlēs guva ne vien ošupieši, bet arī sportisti no kaimiņu pagastiem. Strītbolā 1. vietu izcīnīja „Degumnieki", 2. vieta – „Lubānai", bet 3. – „Rūsiņam". Savukārt futbolā godpilno 1. vietu izcīnīja „MLB" no Meirāniem, 2. – „Deg-Lub", bet 3. – „Degumnieki". Volejbolā sievietēm 1. vieta – „Degumnieku meitenēm", 2. – „Lazdukalna meitenēm", bet 3. – „IKII" no Barkavas. Vīriešu grupā 1. vietu ieguva „Bizons", 2. – „Lubāna", bet 3. – „Pestītāji" no Madonas.
Veselības veicināšanas un profilakses daļu koordinētāja Iluta Mežule sportotājiem piedāvāja veselīgus pārbaudījumus, jo tikai labi un pareizi paēdis sportists var kārtīgi sportot. Visām vecuma grupām bija jāveic uztura piramīdas uzdevums. Katram dalībniekam tika iedota liela, tukša piramīda un 44 dažādas kartītes ar uztura produktiem, kas 3 minūšu laikā jāsaliek pareizajās vietās. Precīzākie balvā ieguva launaga (uztura) kārbas.
Bērni uz nebēdu varēja izpriecāties piepūšamajās atrakcijās.
Pēc sportiskajām aktivitātēm atpūtas pasākums un apbalvošana turpinājās Degumnieku tautas namā, kur visi labāko rezultātu ieguvēji saņēma Ošupes pagasta pārvaldes sarūpētos diplomus un balvas.
Sporta svētkus finansiāli atbalstīja un organizēja Ošupes pagasta pārvalde, sadarbojoties ar zemniekiem un aktīviem pagasta iedzīvotājiem.
Par godu sporta dienai koncertu sniedza studentu deju kolektīvs „Rūsiņš" no Gulbenes un vēderdejotājas no Madonas. Jaukajā atpūtas vakarā priecēja grupa „Pusnakts" no Cēsīm.
Paldies ilggadējiem tiesnešiem par pašaizliedzīgo darbu sporta svētku dienā, kuri uzņēmās tiesnešu „smago lomu" un visas dienas garumā pildīja to, kā arī visiem entuziastiem, kas piedalījās sporta svētkos.
Kā sacīja Degumnieku tautas nama vadītāja Ilze Melngaile:
– Priecājos, ka šādi sporta svētki jau septīto gadu notiek mūsu pagastā, kuros piedalās ne tikai mūsu pagasta iedzīvotāji, bet arī sportotgribētāji no citiem pagastiem.
Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA
AUTORES foto