Degumnieku pamatskolas 2.-4. klases skolēniem septembrī sporta stundās notiek ne tikai izkustēšanās, bet arī katrai ir savs virsuzdevums. Piemēram, iemācīties orientēties dabā, iepazīties ar tūrisma elementiem.
Interesanta un radoša bija stunda ar dažādu uzdevumu izpildi.
Skolēni pastāstīja, ka vajadzēja uz lapiņas uzrakstīt trīs uzdevumus, kas bija jādod citiem skolēniem, lai izpilda.
Uzdevumi bija interesanti. Piemēram, paiet 22 soļus uz priekšu līdz taciņai, tad iet pa taciņu līdz galam, sasveicināties ar Maira mammu. Sameklēt vienu atkritumu šajā apkārtnē un atnest parādīt citiem savu atradumu. Cits uzdevums – aiziet uz sporta laukumu, trīs reizes pietupties, atrast kāpnēs paslēptu lapiņu, kur būs uzrakstīts nākamais uzdevums.
– Sportā vajag ne tikai skriet, lēkt un spert ar kāju pa bumbu, bet arī domāt. Citās stundās, kad spēlējam futbolu, grūti ir iemācīties, ka ir ne tikai jāpaņem bumba, bet arī jāpārredz viss laukums, jāatrod brīvais spēlētājs, kam piespēlēt, – ieskicēja sporta skolotāja Edīte Zaube. Viņa uzskata, ka skolotājam ir ne vien jāiemāca programmā paredzētais, bet jāstrādā radoši, lai ieinteresētu bērnus darboties, domāt, izvēlēties, paredzēt un rīkoties atbilstīgi situācijai.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto