Katrs cilvēks ir vērtība, katram ir savs talants, savas dotības un sava vieta sabiedrībā – tā teikusi Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.
Arī Madonas tuvumā jau vairākus gadus notiek pasākums, kas izceļ mūsu skolēnu talantus. Pasākums, kas pulcē skolēnus un skolotājus no Madonas, Ērgļu, Lubānas, Cesvaines, Varakļānu novada skolām. Pasākums, kas maina savu norises vietu – 2014. gadā Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā, 2015. gadā – Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā, 2016. gadā – Varakļānu pilī.
Šogad skolēnu mājturības darbu neklātienes konkurss izstāde „Spēka zīmes" no 14. marta līdz 29. aprīlim notika Varakļānu pilī. Tajā piedalījās 19 starpnovadu skolu (Madonas pilsētas 1. vidusskolas, Madonas pilsētas 2. vidusskolas, Ērgļu vidusskolas, Lubānas vidusskolas, Varakļānu vidusskolas, A. Eglīša Ļaudonas vidusskolas, Barkavas pamatskolas, Bērzaunes pamatskolas, Degumnieku pamatskolas, Kalsnavas pamatskolas, Kusas pamatskolas, Liezēres pamatskolas, Mārcienas pamatskolas, Meirānu O. Kalpaka pamatskolas, Murmastienes pamatskolas, Praulienas pamatskolas, Sausnējas pamatskolas, Stirnienes pamatskolas, Dzelzavas speciālās internātskolas) 107 skolēnu darbi. Skolēnus ieinteresējuši, atbalstījuši 30 skolotāji.
Pasākuma dienas rītā Varakļānu virzienā devās vairāki autobusi, lai nogādātu skolēnus un skolotājus, arī citus interesentus uz konkursa „Spēka zīmes" noslēguma pasākumu. Tur skolēnus un skolotājus laipni sagaidīja pils dāmas – muzeja vadītāja Terese Korsaka, dokumentu sistēmu vadītāja Līga Osipova, krājumu glabātāja Ilze Marinska, izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Modra Vilkauša. Bija aplūkojama izstāde, skanēja apsveikuma dziesmas, pateicības vārdi, tika piedāvāta ekskursija pa grāfa Borha pili, skolēni un skolotāji izmēģināja savus spēkus skrejriteņu stūrēšanā un loka šaušanā, tika sarūpēts arī cienasts.
Neatkarīgā žūrija (M. Vilkauša, I. Marinska, L. Osipova, T. Korsaka), rūpīgi izvērtējot skolēnu darbus, izteica atzinību oriģinālāko darbu autoriem un viņu skolotājiem – Anetei Vorslovai (skolotāja Sandra Kukāre, Kalsnavas pamatskola), Zandai Paulovai (skolotāja Vija Puriča, Liezēres pamatskola), Samantai Elizabetei Golubcovai (skolotāja Lolita Briška, Varakļānu vidusskola), Melānijai Šmitei un Gunai Kalniņai (skolotāja Ilze Eņģe, Ērgļu vidusskola), Agrim Mārtiņam Caunem (skolotājs Andris Jansons, Kusas pamatskola), Edvardam Mālniekam (skolotājs Jānis Mālnieks, Varakļānu vidusskola).
Izstādes noslēguma pasākums noritēja brīvā, omulīgā gaisotnē. Skolēniem patika, skolotāji izjuta gandarījumu un kopābūšanas prieku. Uz tikšanos nākamā gada konkursā!
Autore: ILVA MARKOVA,
Madonas, Ērgļu, Cesvaines, Lubānas, Varakļānu novada mājturības un tehnoloģiju skolotāju apvienības vadītāja