Bērzaunes zemnieku pagājušajā gadā aizsāktā tradīcija turpinās arī šogad, un 17. janvārī laukumā pie Aronas pilskalna notiks lauku labumu tirdziņš, uz ko aicināti gan lauksaimniecības produktu ražotāji, gan pircēji.
Bērzaunes SIA "TD Sveķi" īpašniece Dzintra Karavaičuka atgādināja, ka lēmums – lauksaimniecības produktu tirgu rīkot katra mēneša trešajā sestdienā – paliek spēkā. Turklāt 2009. gadā pirmais tirgus iekrīt Teņa dienā, bet Teni senie latvieši uzskatīja par cūku patronu, kad galdā jāceļ vārīta cūkas auss ar miežiem vai jāēd cūkas gaļa.
– Kā vienmēr gaidīti ir gan Bērzaunes, gan apkārtējo pagastu lauksaimnieki. Pircēji cer, ka pārdošanā būs svaigi dārzeņi, kāposti un kartupeļi, āboli, svaiga gaļa un tās produkti, sviests, ceram, ka arī mājražotājas Ingūnas Plotkas garšīgie pīrāgi, gaidīti arī bitenieki un maizes cepēji. Izbraukuma tirdzniecībā ieradīsies arī Kalsnavas pagasta z/s "Cepļi" veikals "Lauku labumi". Varbūt arī kāds var piedāvāt amatniecības izstrādājumus. Mūsu ideja – nepiedāvāt rūpniecības preces, bet lauku amatnieki nav atraidīti, – aicināja Dzintra Karavaičuka.
Autore: IVETA ŠMUGĀ