Redakcijai piezvanīja "Liedeskroga" saimniece Inta Lanka, lai padalītos laika vērojumos. Tik liela sniega stihija marta beigās vairs nebija gaidīta. Gan 25., gan 26. martā nepārtraukti snidzis un putinājis, un saputeņotā sniega sega "Liedeskroga" apkaimes pļavās un tīrumos ir ap 40 cm, bet kupenās, kas sanestas pie siltumnīcas, – līdz pat 80 cm. Termometra stabiņš naktī noslīdējis līdz mīnus 5o C atzīmei.
– Kaut kas negaidīts, jo neilgi pirms Lieldienām pavasaris jau dabā tikpat kā bija iestājies – sniegpulkstenītes ziedēja, bērziem tecēja sulas un gājputni bija atlidojuši. Tagad visi asniņi zem sniega, putniem jāmeklē barība, – situāciju raksturo saimniece Inta, kas neparastos un interesantākos laika vērojumus pieraksta. Burtnīcā šo ierakstu sakrāts tik daudz, atliek tikai ieskatīties, kāds kurā gadā bijis pavasaris, ziema, kad janvārī ducinājis pērkons, kad vasarā augus sakapājusi krusa.
– Dabā viss ir samaisījies, un par bezsniega ziemu un sniega vētrām pavasarī var tikai brīnīties, – tā Inta. Līdzīgi arī ar citām parādībām. Saimniecei ir žēl agri atlidojušo gājputnu, kuri tagad nesaprot, kas notiek, salst un nevar sniegos atrast barību. Pat pie visa pieradušajām zīlītēm joprojām ir jāpalīdz un barotavās jāizliek kas ēdams.
Intas kundze neņemas paredzēt, kāds būs laiks pavasarī un vasarā, jo grūti vairs sakarībām noticēt: – Ja arī pavasaris dabā iestāsies vēlāk, gan jau viss tāpat izaugs. Vienīgi cilvēka dabā ir par visu uztraukties.
Autore: IVETA ŠMUGĀ