Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Skolotāju diena Praulienas skolā

Redakcija

Autors • 10.10.2009.

Skolotāju diena Praulienas skolā
Burtu lielums

Kad kļavu lapas iekrāsojas zeltā, oktobra pirmajā svētdienā visā valstī tiek svinēta Skolotāju diena. Praulienas skolas skolotāji to atzīmēja 2. oktobrī.

Katru gadu šī diena ir bijusi viena no emocionālākajām un sirsnības caurvītākajām, jo skolēni ar ziediem un labiem vārdiem sveic savus mīļos skolotājus. Tradicionāli šos svētkus organizē 9. klase. Arī šogad tie izvērtās par svētkiem, kas pilni ar mīļiem pārsteigumiem. Praulienas skola vienmēr ir lepojusies ar zinošiem un augsti profesionāliem pedagogiem, kas guvuši cieņu ne tikai savu skolēnu acīs, bet arī plašākā sabiedrībā. Tāpēc ar lielu cieņu un sirsnību šajā dienā skolēni sveica katru skolas skolotāju. Par bērnu mīlestību un cieņu liecināja gan skolotājiem dāvātie ziedi, gan vēlējumi arī turpmākos gadus strādāt tieši šajā skolā un sniegt skolēniem zināšanas.

Pēc svinīgā pasākuma 9. klase aicināja skolotājus ekskursijā uz Cesvaini. Pa ceļam tika apskatīta arī Biksēres muiža un parks, kas šajā dienā krāšņi rotājās rudens krāsās. Pēc tam ceļš veda uz Cesvaines pili, kas ir viena no skaistākajām un romantiskākajām pilīm Latvijā. Lielu saviļņojumu ekskursijas dalībniekos izraisīja arī Cesvaines evaņģēliski luteriskās baznīcas apmeklējums, kurā klātesošie varēja klausīties ne tikai izjusto mācītāja Ingus Dāboliņa stāstījumu par dievnama vēsturi, bet arī atjaunoto ērģeļu skanējumu, kuras spēlēja ērģelniece Daiga Matroze.
Nobeigumā skolotāji viesojās mākslas salonā „Divi torņi", kur ne tikai skatīja kvalitatīvus lietišķās mākslas priekšmetus un amatniecības darinājumus, bet sildījās pie aromātiskas tējas tases.

Par sagādāto emocionālo baudījumu Praulienas skolas skolotāji lielu paldies saka Sarkaņu pagasta pārvaldei un Biksēres muižas gidei. Īpašs paldies Cesvaines evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājam Ingum Dāboliņam un ērģelniecei Daigai Matrozei. Sirsnīgs paldies mākslas salona „Divi torņi" īpašniekiem – Ozolu ģimenei.
Visiem skolotājiem novēlu izturību un spēku, saglabājot mīlestību pret savu darbu un mācību priekšmetu. Jūs jau zināt, ka pēc tumsas nāk gaisma, kas notiek ar priedēm, ko lauž, un ka zels tautai jauni laiki… Ticiet, viss atkal būs labi. Domāsim gaiši, un gaišās domas noteikti piepildīsies.

Autore: MĀRA LILITA LAPIŅA,
Praulienas pamatskolas direktora vietniece
audzināšanas darbā

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px