VESTIENAS pagasta zemnieku saimniecība "Jāņkalni", kas specializējas augļu un ogu audzēšanā, iesaistījusies programmā "Skolas auglis" kā ābolu piegādātājs. Skolām, kas pieteicās programmai, tiek piegādāti augļi, ko ar Eiropas Savienības atbalstu saņems 1.-6. klases skolēni.
Kā pastāstīja z/s "Jāņkalni" saimnieks Māris Ozoliņš, āboli tiek piegādāti Madonas novada skolām, tostarp Vestienas, Praulienas, Lazdonas, Madonas pilsētas 1. un 2. vidusskolas un citu skolu skolēniem.
– Daudzās saimniecībās pērnais nebija ābolu gads, mums piemājas dārzā bija āboli. Līdz ar to pēc līguma ar skolām 1.-6. klases skolēniem tiek pa gardam ābolam. Vietējo ābolu krājumu gan pietiks tikai līdz februāra vidum. Kā dzird atsauksmēs, skolēni par āboliem ir priecīgi, – sacīja Māris Ozoliņš. Viņaprāt, "Skolas auglis" ir laba programma, bet redzēs, cik izdevīga tā būs dārzeņu un augļu piegādātājiem.
Līdz skolām āboli jānogādā pašam, un labi, ja nav jāved pārāk tālu, jo piegādātājiem nav izdevīgi mērot tālus ceļa gabalus.
Kā pastāstīja Lazdonas pamatskolas direktores vietniece mācību jomā Sandra Sprukule, ar janvāri "Jāņkalnu" āboli jau ir nogaršoti. – Priecājamies, ka tie ir vietējie āboli. Bērni tos notiesā ar gardu muti.
Autore: IVETA ŠMUGĀ