Aizvadītajā piektdienā Madonas rajona padomes zālē pulcējās tie skolu audzēkņi, kas bija izvirzīti savus darbus aizstāvēt rajona zinātnisko darbu konferencē. Pasākumu atklāja izglītības pārvaldes vadītāja Veronika Caune, izsakot prieku par to, ka gadu no gada skolēnu skaits, kuri izstrādā kvalitatīvus zinātniskos darbus, nesarūk.
Viņa novēlēja, lai pētnieciska rakstura darbi nākotnē skolu audzēkņus aizrauj vēl vairāk, jo „mūsu valstij vajadzīgi cilvēki, kas grib apliecināties paši un pie viena – dod pienesumu Latvijai". Tika pieminēts valsts nacionālais plāns, kas virzīts uz cilvēku labklājību, bet labklājības sasniegšana atkarīga no labas izglītības, tehnoloģiju attīstības, domājošiem un gudriem cilvēkiem.
– Paldies skolotājiem, kas atbalsta jauniešu centienus! – uzsvēra Veronika Caune. – Vēlākais ar septembri sāks darboties Eiropas Savienības struktūrfondu ikmēneša mērķstipendijas prioritāro mācību priekšmetu (fizika, ķīmija, bioloģija, dabaszinības, matemātika, informātika, svešvalodas) pedagogiem, kā saņemšanas viens no kritērijiem ir veikt pašam zinātnisko darbu vai vadīt skolēnu zinātniskos darbus.
– Mana zinātniskā darba tēma ir „Pārtikas krāsvielu ietekme uz olbaltumvielām", – laikraksta uzrunāta, pastāstīja Cesvaines vidusskolas audzēkne Madara Rauda. – Darba vadītāja ir ķīmijas skolotāja Inese Āre. Kāpēc izvēlējos konkrēti šo tēmu? Grasos studēt medicīnu, un tas man būs noderīgi. Arī pašu interesē, ko mēs ikdienā ēdam, cik kvalitatīva ir veikalos piedāvātā pārtika. Tagad, iegādājoties produktus, arī mana ģimene ir uzmanīgāka. Reāli tas notiek tā, ka mamma skatās, kas „lācītim vēderā", un šo to no iepirktā jau ir izmetusi ārā.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 18.03.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto