VESTIENAS pagastā biedrība "Kāla ezera padome" šodien organizē zinātniski radošo darbnīcu "Nārsta ligzdu apskate, nārsta ligzdu fragmentu izpēte, ikru attīstības stadiju novērošana mākslīgas inkubācijas apstākļos".
To paredz Valsts vides fonda atbalstītais projekts "Saredzi, sadzirdi, sajūti ūdens dzīvi". Pasākumā iesaistītas Madonas novada pamatskolu 5.-8. klašu skolēnu komandas. Projekta vadītāja Vita Eizentāle pastāstīja, ka pirmās zinātniski radošās darbnīcas notika 10. maijā, bet 24. maijā – pašu sieto nārsta ligzdu apskate. Kopā ar skolēniem projektā līdzdarbojas vides inspektori Jānis Balodis, Aivars Cielavs, Vitolds Kairis, Raivis Jankavs un zivkopības speciālists Armands Roze, kā arī dabas pētnieks Māris Olte.
Vita Eizentāle atgādināja projekta pirmās daļas pasākumus: – 10. maijā tika sagatavotas un izvietotas Kāla ezerā 19 nārsta vietas, šodien tās skolēni brauc apsekot. Interesanta bija radošā darbnīca "Ūdens piesārņojuma noteikšana pēc augiem ezerā", ko vadīja Inese Mailīte un Loreta Urtāne. Par makšķerēšanas pamatprincipiem (noķer un atlaid, noķer un paturi), ētisku attieksmi un darbībām ar lomu pēc noķeršanas skolēniem stāstīja Armands Roze. Darbnīcu "Tūrists un ūdens vide" vadīja Māris Olte, bet tematu "Malu zvejniecībai "Nē!"" – Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes vecākais inspektors Jānis Balodis.
Autore: IVETA ŠMUGĀ