31. maijā Bērzaunes skolā pulcējās šai skolai piederīgie, ieskandinot skolas 315. jubileju. Kopš 1999. gada skolas salidojumi notiek reizi piecos gados, un absolventi izteikuši vēlēšanos, lai šī tradīcija tiktu kopta arī turpmāk.
Skolas salidojums… Viens vienīgs vakars, kurā atmiņu un šodienas izjūtu virpulī uzplaukst noskaņu un emociju varavīksne, iezaigojoties visdažādākajos toņos. Sirsnīgs, mīļš atkalredzēšanās prieks, pietāte, cieņa pret savu skolu, bijušajiem un esošajiem skolotājiem bija jaušama vecāka gadagājuma absolventu acīs, sirdīs, ziedos. Atļaušanās un uzdrīkstēšanās prieks dzirkstīja neseno skolas beidzēju soļos. Šķiet, lielākais junioru atklājums – skolotājs nav īpašs atzars evolūcijas ķēdē, bet arī ir – cilvēks.
Šoreiz salidojumā pulcējās vairāk nekā divi simti skolas beidzēju un bijušo darbinieku. Pasākumu ieskandināja skolas audzēkņu, absolventu un viesu koncerts, kurā uzstājās gan skolas koris un vokālais ansamblis skolotājas Ināras Stepānes vadībā, gan dziedošie skolotājbērni Agris Vucāns un Alīna Briede, gan Bērzaunes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs, kurā dejo arī šīs skolas absolventi (vadītāja Judīte Ezerkalne), gan bērnu deju kolektīvs ar staltajiem Bērzaunes skolēniem (vadītāja Inga Pujate). Vakara vadītāju pienākumus uzņēmās un ar lielu atbildību veica absolventi Ivars Šolins un Ravita Ezerkalne. Sveikt skolu bija ieradušies Madonas novada pašvaldības izglītības pārvaldes, Bērzaunes pagasta pārvaldes un Madonas starpnovadu arodorganizācijas pārstāvji. Sirsnīgus apsveikuma vārdus teica arī Normunds Broks – šīs skolas bijušais direktors.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.06.2014.
Autore: DAINA BRIEDE,
Bērzaunes skolas absolvente,
latviešu valodas skolotāja