Šovasar Mārcienas pamatskolu vairs nepazīt – vecais jumts noplēsts, vietā tam tiek likta jauna "cepure". Patlaban skolas teritorijā rosās celtnieki.
"Stars" jau rakstīja, ka kopš 2. jūlija Mārcienas pamatskolā norit jumta maiņa, ko veic iepirkuma konkursā uzvarējusī SIA "Klētskalni", projektu izstrādāja SIA "Rēzeknes nami".
Darbu veikšanai pagasta pašvaldība ņēmusi kredītu, jo pirms pāris gadiem iesniegtie valsts investīciju projektu pieteikumi neguva apstiprinājumu.
– Pērn stājās spēkā MK noteikumi, ka valsts investīcijas līdz 2010. gadam būs tikai tiem, kas jau ir saņēmuši investīcijas 2006. un 2007. gadā, tātad – iesākto projektu pabeigšanai, bet ne jauniem projektiem. 2006. gadā pirms vēlēšanām tika iedalītas lielas naudas summas, bet kurai pašvaldībai nauda netika, tai līdz 2010. gadam – nekādu cerību.
Mēs tik ilgi gaidīt nevarējām, jo pamatskolas ēka ir veca, celta 1961. gadā.
Tāpēc ņēmām kredītu. Gribas, lai, pagastam iekļaujoties Madonas novadā, Mārcienas pamatskola būtu sakopta, – komentēja pagasta pašvaldības vadītāja Ināra Mālniece.
– Tas, ko varam izdarīt, ir sakārtot šo vietu, lai cilvēki nākotnē gribētu dzīvot Mārcienā. Skola ir nākotnes izdzīvošanas pamats, – uzskatu pauda pagasta padomes priekšsēdētājas vietniece Daina Ābola.
Skolā vasarā uzsākti arī citi darbi. 1. stāva gaiteņu renovāciju, kā arī skolas ēdnīcas sakārtošanu atbilstoši laikmeta prasībām veic SIA "Madonas CMD", bet 2. stāvā strādā un virtuves bloku renovēs SIA "Rondita".
Darbiem ideālajā variantā būtu jābūt paveiktiem līdz
20. augustam.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 22.07.2008.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto