Valsts svētku pievakarē Cesvaines vidusskolas aulā notika svētku pasākums „Latvijas himnas liktenis", kur pirmajā, koncerta, daļā uzstājās vietējie pašdarbnieku kolektīvi un individuāli sveicēji. Savukārt otrajā daļā tika godināti titula „Cesvaines novada gada cilvēks" ieguvēji un „Sakoptākā objekta Cesvaines novadā" laureāti, kā arī uzstājās viesi no Marjamā – sadraudzības pilsētas Igaunijā.
Iesākumā Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats apsveica cesvainiešus svētkos, kā arī sniedza ieskatu Latvijas vēsturē, uzsverot būtiskākos notikumus, īpaši iezīmējot aspektus Cesvaines attīstībā. Iedzīvotājiem tika nodots arī apsveikums valsts svētkos no Valsts prezidenta un Saeimas priekšsēdētājas, igauņu valodā apsveikuma vārdi izskanēja no Marjamā pašvaldības pārstāves.
Pasākums izvērtās grandiozs, zālē bija dažāda vecuma cilvēki, un ikkatra sirdī iemājoja svētku izjūta. Iepriecināja, ka kopā ar jau ierastajiem pašdarbnieku kolektīviem – senioru kori „Virši", folkloras kopu „Krauklēnieši", dāmu deju grupu „Kamenes", tautas deju ansambli „Sprīdītis" – šajā pasākumā uzstājās arī PII „Brīnumzeme" bērnu vokālais ansamblis „Domiņa". Izskanēja pozitīvas klausītāju atsauksmes par to, ka kolektīvos, tostarp jauktajā korī „Cesvaine" un pūtēju orķestrī, iesaistās un līdzdarbojas aizvien vairāk jauniešu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.11.2011.
Autore: RITA TURKINA
AUTORES foto