Arī šogad Dzelzavas pagasta pirmsskolas izglītības iestādē "Rūķis" tika svinēta Latvijas dzimšanas diena, un tā bija īpaša – simt gadu.
Par mūsu Latvijas simtgadi runājām visas nedēļas gaitā. Bērni pētīja, meklēja un veidoja latvju tautas rakstu zīmes.
Vasarā, kopā ar vecākiem, bērni vāca, žāvēja dažādas tējaszāles, ko nu pildīja pašu gatavotajos tējas maisiņos. Latvijas simtgades tēja – tā bērni to nosauca. Pirmsskolas izglītības iestādē arī radās ticējums – ja ikviens to dzers, tad tas dzīvošot simt gadu.
Protams, tika arī cepta īsta latviešu rudzu maizīte, kuru bērni paši samīcīja, veidoja kukulīšus un izcepa.
Runājot par Latviju, bērni secināja, ka mūsu Latvijā ir viszaļākie meži un pļavas, ka mūsu maize tik un tā ir visgardākā, ka mūsu jūra un ezeri ir viszilākie, ka cilvēki – tik un tā vislabākie, ka visi bērni ir visčaklākie.
Ar dziesmām un dejām savu Latviju suminājām simtgadē 15. novembrī pasākumā kopā ar vecākiem "Skaista mana Latvija", bet 16. novembrī piedalījāmies Dzelzavas kultūras nama pasākumā par godu Latvijas simtgadei.
Dzelzavas pirmsskolas iestādes "Rūķis" vārdā –
INITA KARLSONE
05.12.2018.